Úvod > Kalendář akcí > Sportovní akce > Zahájení zimní sezóny – otevření Bílé stopy na Šumavě
Sportovní akce

Zahájení zimní sezóny – otevření Bílé stopy na Šumavě

Sérii akcí pro veřejnost připravili na 28. prosince správci šumavského národního parku při druhém ročníku oficiálního zahájení zimní sezony projektu Bílá stopa. Na programu, do něhož se zapojí sedm šumavských obcí, jsou výlety na sněžnicích, závody, vyjížďky na saních či s psím spřežením.
Druhý ročník zahájení zimní sezony a otevření Bílé stopy na Šumavě proběhne na Kvildě, na místě objektu bývalé roty PS. Můžete se těšit na závody šumavských historických lyžníků a lyžařských olympijských nadějí.

Vyzkoušíte si sněžnice, postavíte sněhuláka či se podíváte na práci záchranářského psa Badyho v terénu a na ukázku první pomoci Informační a strážní služby. Nebude chybět vyjížďka na saních taženými koňmi.

Na Šumavě je 579 kilometrů udržovaných běžeckých stop, z toho je 380 kilometrů na území národního parku. Letos poprvé byla vyznačena páteřní komunikace, která spojuje Železnou Rudu a Lipno, v délce 140 kilometrů.

Šumavský skimaraton na Kvildě 2023

O víkendu 25. – 26. února se nabízí další možnost si zasportovat na čerstvém vzduchu v podobě závodu v běhu na lyžích Šumavský skimaraton TV NOVA. Vybírat si můžete z tras 8, 23, 45 km (klasicky) a 46 km (volnou technikou).
Kvilda, Jihočeský kraj

ČEZ SkiTour #2 – Zadovská 30

Největší českých běžkařský seriál bude pokračovat na krásné Šumavě.
Stachy, Jihočeský kraj

Skvělý blues & jazz na Šumavě – koncert Romana Pokorného

Srdečně zveme všechny milovníky dobré hudby v pátek 2.12.2022 od 19 hod. na koncert Romana Pokorného, držitele Zlatého anděla z roku 2000 v kategorii Jazz and blues. Hrát se bude především blues, rock i jazz, propojení žánrů zvané crossover. Tento vynikající kytarista vystoupí se svým triem.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Vánoční prohlídky města Kašperské Hory s šálkem horkého nápoje

Komentované vánoční prohlídky města s průvodcem a šálkem horkého nápoje.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Ski areál Kvilda

Přímo uprostřed obce Kvilda lež menší lyžařský areál, svou polohou a převýšením ideální pro rodiny s dětmi a začátečníky. Jedná se o rodinný, modernizovaný, lyžařský areálek v srdci Šumavy, nedaleko známého střediska Zadov – Churáňov.
Kvilda, Jihočeský kraj

Naučná stezka Nelesní krajina

Trasa naučné stezky Nelesní krajina vede okolím obce Kvilda na území NP Šumava asi 18 km jihozápadně od Vimperka a seznamuje návštěvníky s vývojem a vznikem bezlesí v okolí Kvildy, s vývojem a tvorbou krajiny, s hospodařením a lidskou činností v krajině v historických souvislostech.
Kvilda, Jihočeský kraj

Muzeum Kvilda – stálá expozice historie Kvildy a Bučiny

Je jen málo tak malých obcí jako je Kvilda, které se mohou pochlubit stálou expozicí zachycující historii obce. V obecním muzeu na Kvildě jsou shromážděny veškeré informace i artefakty, týkající se způsobu života a práce zdejších obyvatel.
Kvilda, Jihočeský kraj

Kostel sv. Štěpána Kvilda

Když v roce 1765 vyhověla pražská arcibiskupská konsistoř žádosti kvildských věřících, byla zahájena stavba dřevěného kostela, jehož stěny byly pokryty šindelem.
Kvilda, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Chalupa U Cupků

Celoroční ubytování na Kvildě v podkroví chalupy se třemi 3 pokoji pro skupinu 6 – 8 osob.
Kvilda, Jihočeský kraj

Minipivovar Pekárna Kvilda

Minipivovar byl založen v roce 2011 na křižovatce turistických, lyžařských a cyklistických cest v srdci Šumavy. Je součástí vyhlášené Pekárny Kvilda.
Kvilda, Jihočeský kraj

Pekárna na Kvildě

Pokud se chystáte na Kvildsko, neměli byste opomenout návštěvu této vyhlášené pekárny, která se stala legendou daleko za hranicí Šumavy.
Kvilda, Jihočeský kraj

Hotel Šumava Inn na Kvildě

Hotel a restauraci Šumava Inn naleznete na Kvildě v samém srdci Šumavy. Vaši přízeň si získá zajímavým, netradičním, ale přesto komfortním interiérem, domácí atmosférou a milou obsluhou.
Kvilda, Jihočeský kraj