Úvod > Kalendář akcí > Akce pro děti > Zahájení turistické sezóny v Příbrami
Akce pro děti

Zahájení turistické sezóny v Příbrami

Otevření turistické sezóny v Příbrami proběhne na apríla. Navštivte v sobotu 1. dubna město Příbram, určitě se nudit nebudete.
8.00 – 12.00 Farmářské trhy na Dvořákově nábřeží
Pomlázky, kraslice a velikonoční speciality mohou návštěvníci čekat na tradičních farmářských trzích na Dvořákově nábřeží. Děti si zkusí uplést pomlázku a pomalují si vlastní kraslici.

09.00 – 17.00 Prohlídka svatohorského muzea s 50% slevou
Expozice vás provede historií Svaté Hory od jejího založení až do dnešní doby. Zajímá vás, jaké nálezy odhalila nedávná rekonstrukce? Interaktivní výstava, která zaujme děti i dospělé, odpoví.


10.00 – 17.00 Velikonoce v hornickém domku
Již tradičně ve velikonočním čase proběhne v Hornickém muzeu Příbram na Březových Horách akce s názvem Velikonoce v hornickém domku. Návštěvníci se seznámí s podobou velikonočních svátků v hornické domácnosti na počátku 20. století: vůně pečiva, lidové popěvky, tradiční výzdoba i um tvůrců lidových řemesel. Zájemci si mohou vše vlastnoručně vyzkoušet – pletení pomlázek, pečení jidášů, zdobení vajíček, výrobu rákosových píšťalek.

09.30 a 14.00 Komentované procházky centrem Příbrami
Zájemci se spolu s průvodkyní projdou po historickém centru královského horního města zdarma. Procházky začínají u Informačního centra města Příbram v Pražské ulici 129. Kapacita je omezena na 20 osob, proto je lepší si rezervovat místa předem na e-mailu info@pribram.eu nebo na telefonu 773 747 843.

10.00 – 17.00 Velikonoce v divadle
Velikonoční tvoření, zábava pro děti, pomlázka od velikonočního zajíčka, pohádky v divadle a v kině.
Od 9 do 17 h se výletníci mohou zastavit v příbramském informačním centru v Pražské ulici pro malou pozornost k zahájení turistické sezóny.

Po stopách Františka Drtikola

Akce ke 140. výročí narození Františka Drtikola v příbramské galerii a vycházková trasa. Akce, které mají za cíl uvádět dílo světově proslulého rodáka z Příbrami do kontextu se současným uměním, také s jeho dobovými vrstevníky a zároveň otevírat nová témata spojená s jeho prací.
Příbram, Středočeský kraj

Kristina Fialová & Michaela Káčerková

Dvě dámy představující špičku ve svých nástrojových oborech: violistka Kristina Fialová a varhanice /cembalistka Michaela Káčerková, vystoupí v rámci 54. ročníku HF A. Dvořáka Příbram v programu zaměřeném na interpretaci gambovych sonát J. S. Bacha.
Příbram, Středočeský kraj

American University Chamber Singers

Sbor prestižní soukromé univerzity v Washingtonu D.C., vedený sbormistrem Danielem Abrahamem vystoupí v rámci 54. ročníku HF A. Dvořáka Příbram. Sbor několikrát koncertoval v Evropě i na mnoha akcích ve Spojených Státech.
Příbram, Středočeský kraj

Aleš Briscein – Benefiční koncert pro vilu Rusalku

Pozvání na benefiční koncert ve prospěch vily Rusalky, který se koná v rámci 54. ročníku HF A. Dvořáka, letos přijala hvězda operní scény, tenorista Aleš Briscein, držitel dvou cen Thálie, řady mezinárodních ocenění a rovněž jeden z nejvíce obsazovaných pěvců současnosti.
Příbram, Středočeský kraj

Wihanovo kvarteto a Martin Kasík

Wihanovo kvarteto je jedním z předních českých smyčcových kvartet, ověnčených řadou mimořádných ocenění. Pro vystoupení na 54. ročníku HF A. Dvořáka si kvarteto pozvalo ke spolupráci klavírního virtuosa Martina Kasíka.
Příbram, Středočeský kraj

Czech Urban Downhill Series v Příbrami

Série městských sjezdů na horských kolech Czech Urban Downhill zahájí sezonu v Příbrami. Tento sjezd bude součástí Evropského poháru.
Příbram, Středočeský kraj

Petr Nouzovský a Ladislav Horák na Svaté Hoře

Violoncellista Petr Nouzovský a akordeonista Ladislav Horák v programu, v němž zazní původní skladby, psané pro harmonium, v podání tohoto netradičního nástrojového uskupení. Koncert se koná v rámci 54. ročníku HF A. Dvořáka Příbram.
Příbram, Středočeský kraj

Český filharmonický sbor Brno

Koncert jednoho z českých nejvíce oceňovaných sborů se koná v rámci turné k oslavám osmdesátých narozenin sbormistra a skladatele Petra Fialy, který sbor založil již v roce 1990. Koncert je součástí 54. ročníku HF A. Dvořáka Příbram.
Příbram, Středočeský kraj

Putování s permoníky

Permoníci Prokop a Světluška vás zvou na procházku městem s několika zastaveními a soutěžními otázkami. Po jejich zodpovězení na vás čeká malá odměna v Informačním centru města Příbram v Pražské ulici.
Příbram, Středočeský kraj

Orlov a Kozičín – výchozí bod pro poznávání Brd

Pro turisty i cyklisty jsou ideálními body k začátkům výletů po Brdech.
Příbram, Středočeský kraj

Vyšší princip – geolokační hra v Příbrami

Představte si, že jste studenti sexty příbramského gymnázia. V nelehké době druhé světové války je třídní kolektiv semknutý, váš spolužák Tonda Stočes už několik dní ve škole chybí a okolnosti jeho nepřítomnosti začínají být podezřelé. Rozhodnete se zjistit, co s Tondou je...
Příbram, Středočeský kraj

Prohlídky města Příbram s průvodcem

Chtěli byste se o Příbrami dozvědět víc, než se dočtete v brožurách na internetu? Využijte nabídky služeb školených průvodců. Prohlídkové okruhy jsou zaměřeny na historii, nejvýznamnější památky města a osobnosti spjaté s Příbramí.
Příbram, Středočeský kraj

Galerie Františka Drtikola Příbram

V historické budově příbramského Zámečku Ernestinum je umístěna galerie Františka Drtikola. Drtikolovo rodné město připravilo ve spolupráci s pražským Uměleckoprůmyslovým museem výběr z autorova fotografického díla let 1901 – 1935 ve formě výstavních faksimilií.
Příbram, Středočeský kraj

Dům jógy v Příbrami

Dům jógy v Příbrami je otevřený prostor pro všechny milovníky jógy, pohybu i relaxace, ale také pro ty, co chtějí své tělo protáhnout a uvolnit… a to vše bez ohledu na věk, pohlaví či fyzičku.
Příbram, Středočeský kraj

Floating Příbram

Relaxujte jako nikdy předtím, bez námahy odplavte bolest, stres a úzkost, zregenerujte tělo i mysl, dodejte si psychickou i fyzickou sílu, uzdravte se rychleji.
Příbram, Středočeský kraj

Expozice o CHKO Brdy v Příbrami

Expozice v Ekologickém centru Orlov se snaží nejen ukázat veřejnosti nejkrásnější místa Brd na fotografiích, ale také vysvětlit, jakým způsobem je o cenné lokality této chráněné krajiné oblasti pečováno.
Příbram, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava nabízí příjemné posezení u vína, či dobrého jídla v krásných prostorech z 16. a 17. století. Restaurace Šatlava byla v roce 2003 vybudovaná v místech, kde před mnoha staletími byly hospodářské časti usedlosti, která sloužila i jako hostinec.
Příbram, Středočeský kraj

Exerciční dům, Domeček a apartmány na Svaté Hoře v Příbrami

Poutníci, skupiny i jednotlivci se mohou ubytovat v exercičním domě. Svatá Hora je odtud doslova na dohled. Návštěvníkům nabízí i stravování, to navíc probíhá v jedinečném prostředí refektáře svatohorského kláštera. Ubytovat se lze také ve dvou apartmánech.
Příbram, Středočeský kraj

Hotel Belvedere Příbram

Belvedere je nově zrekonstruovaný tříhvězdičkový hotel, který se nachází přímo v centru města Příbrami. Kapacita hotelu je 43 dvoulůžkových pokojů a 1 apartmá.
Příbram, Středočeský kraj

Cukrárna Upekla

Mirka Semrádová ráda pekla, tak se tomu rozhodla věnovat naplno. Její sestra Petra Eisová se k ní přidala, původně jen na chvíli. Začaly na farmářských trzích a lidem chutnalo, postavily tedy pekárnu u Písku a rozvážely své dobroty do pražských kaváren.
Příbram, Středočeský kraj

Pivovar Podlesí

Pivovar Podlesí byl založen v roce 2013 a nachází se v malebné vesničce na úpatí centrální části Brd. Do brdských lesů a hájů se po dobrém obědě dostanete dříve, než vám slehne po dobrém jídle ze zdejší kuchyně.
Příbram, Středočeský kraj

Panství Dlouhá Lhota – místo, na které se budete rádi vracet

„Život na zámku – jak jste si jej vždy přáli zažít“.
Dlouhá Lhota, Středočeský kraj

Penziony Kunc

Dva penziony v klidné lokalitě Brdských lesů.
Láz, Středočeský kraj

Rodinný penzion Rafanda

Nabízíme celoroční ubytování nedaleko bývalého hornického města Příbram v krásné přírodě brdských lesů,. Ubytování v klidném prostředí na okraji malé vesničky Láz.
Bohutín, Středočeský kraj