Úvod > Kalendář akcí > Zahájení sezóny na zámku Slavkov - Austerlitz

Zahájení sezóny na zámku Slavkov - Austerlitz

Kdy 21. březen 2019 16:00 - 18:00 Historické a vojenské akce
Zámek Slavkov si v letošní sezóně připomene 250 let od narození Napoleona! Slavnostní otevření sezóny se uskuteční ve čtvrtek 21. března od 16:00 v Historickém sále.
Slavnostní otevření sezóny se uskuteční ve čtvrtek 21. března od 16:00 v Historickém sále. Žáci Základní umělecké školy F. France svým hudebním doprovodem připomenou tvorbu šestnáctinásobného nositele cen Grammy Stinga, který 12. července vystoupí v zámeckém parku.

Návštěvníci pak budou pozváni do prohlídkových tras zámku. Sály a komnaty ožijí příběhy šlechticů a měšťanů – resp. herců z historického divadla Exulis. Atraktivními scénkami se přenesete do doby, kdy se v korsickém Ajacciu narodil Napoleon Bonaparte.

První den sezóny však nebude pouze o vzpomínání na historii. Ve vstupní hale zámku se díky Martinovi Stupňákovi můžete podívat do světa techniky. Součástí vernisáže Fenomén Merkur bude i vystoupení robotických modelů sestavených z této stavebnice. Slavnostní otevření zámku bude také příležitostí pro vyhlášení třetího ročníku literární soutěže pro děti základních škol.
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 2. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Vinný sklep U Budišů

Vinný sklep U Budišů

Mutěnice, Jižní Morava
Penzion Ve Vinohradě

Penzion Ve Vinohradě

Němčičky, Jižní Morava
Hotel Zámek Čejkovice

Hotel Zámek Čejkovice

Čejkovice, Jižní Morava