Úvod > Kalendář akcí > Zahájení sezóny na zámku Častolovice - otevření parku s oborou a zvěřincem
Zahájení sezóny na zámku Častolovice - otevření parku s oborou a zvěřincem
">
1.5.
25.5.
+ Přidat foto

Zahájení sezóny na zámku Častolovice - otevření parku s oborou a zvěřincem

Kdy 1. květen 2020 - 25. květen 2020 Společenské akce
Zámecký park s oborou a zvěřincem – otevřen od 1. května – nutno zakoupit vstupenku online.

Z důvodu platných protiepidemických opatření je nutno pro vstup do zámeckého parku zakoupit vstupenku online přes naše webové stránky nebo facebook. Jakmile budou opatření ze strany Vlády ČR zrušena, vrátíme se zpět k normální  otevírací době a výběru vstupného. Zakoupená vstupenka slouží i pro vstup do zvěřince.  Park bude otevřen od 1.května 2020 každý den od 9:00 do 18:00 hodin.

Jelikož je stanoveno i kapacitní omezení počtu prodaných vstupenek v jednom dni, tak si při zakoupení vstupenek vybírejte i přesné datum, ve kterém nás chcete navštívit. Vstupenky si můžete vytisknout nebo uložit do Vašeho mobilního zařízení a poté je předložíte ke kontrole u vstupu do zámeckého parku.

Během pohybu po zámeckém parku vás prosíme používejte roušky a dodržujte bezpečný odstup od ostatních návštěvníků. Altán Gloriet s občerstvením bude otevřen formou výdejního okénka. Zámek, kavárna a expozice poté budou otevřeny od 25. května 2020.


O zámku:
Interiéry zámku Častolovice s freskami, kazetovými stropy a sbírkami obrazů a zbraní dokumentují životní styl a bytovou kulturu rodu Sternbergů v průběhu čtyř staletí. Na návštěvníky čeká také rozsáhlý park s jezírkem, minizoo, obora s bílými daňky a zámecká cukrárna.

Stálá expozice zámku je umístěna do dvaceti místností, které jsou zařízeny historickým nábytkem od dob renesance až po biedermeier. Dekorační látky, množství osobních předmětů, fotografií a květin dávají návštěvníkům pocit, jakoby právě odešli jeho obyvatelé.

Sbírka obrazů je známa především originály Karla Škréty, Lucase van Valckenborga a J. H. Schönfelda. Bývalá jídelna, zvaná Tobiáška, je zdobena obrazovou galerií českých panovníků v životní velikosti. Strop je složen z dřevěných kazet s biblickými obrazy z Tobiášova života.

Arkádová chodba s množstvím květin, které svou přítomností a vůní nádherně doplňují atmosféru celého zámku, návštěvníky uvede do nejznámějšího Rytířského sálu. Jeho rozloha 300 m2 s původním renesančním kazetovým stropem, je chloubou častolovického zámku.

Tobiášův sál byl v minulosti používán jako slavnostní jídelna. I dnes slouží pro ty nejdůležitější návštěvy. Naposledy se tu setkali prezidenti Vyšehradské čtyřky. Sál je známý nejenom svým malovaným kazetovým stropem, který zobrazuje biblický příběh Tobiáše, ale též svou sbírkou portrétů českých panovníků.
Celý popis
Naposledy změněno: 10. 5. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Toniova zámecká kavárna v Kostelci nad Orlicí

Toniova zámecká kavárna v Kostelci nad Orlicí

Kostelec nad Orlicí, Královéhradecko
Rodinný hostinec U Hubálků v Kostelecké Lhotě

Rodinný hostinec U Hubálků v Kostelecké Lhotě

Kostelec nad Orlicí, Královéhradecko
Penzion Podhorní mlýn na úpatí Orlických hor

Penzion Podhorní mlýn na úpatí Orlických hor

Kostelec nad Orlicí, Královéhradecko