!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Zahájení návštěvnické sezóny a výstava votivního obrazu sochy Panny Marie Křtinské - odloženo

Zahájení návštěvnické sezóny a výstava votivního obrazu sochy Panny Marie Křtinské - odloženo

Kdy 4. duben 2020 Výstavy
Výstava bude zahájena v rámci tzv. Poutních dnů, které na Arcibiskupském zámku v Kroměříži symbolicky otevírají návštěvnickou sezónu a bude v návštěvnickém centrum k vidění až do 7. června 2020.
Podle legendy byla tato socha milostné Panny Marie stojící na hlavním oltáři poutního kostela ve Křtinách nalezena v keři během bouřky v nedaleké obci Bukovina. Do těchto míst ji měl přenést posel Boží (anděl či blesk) v době byzantského obrazoborectví (8.–9. století). Vrcholu dosáhl kult Panny Marie Křtinské, jíž je připisována řada zázračných uzdravení, v 17. a 18. století, kdy přesáhl hranice Moravy.

Výstava seznámí návštěvníky s nově zrestaurovaným votivním obrazem sochy této milostné sochy ze sbírek Arcibiskupství olomouckého. Na příkladech starých tisků, modlitebních knih, grafik a devočních předmětů přiblíží rovněž podobu a rozvoj úcty k milostným obrazům Panny Marie 17.–19. století v kontextu zbožnosti a poutnictví na Moravě.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 3. 2020

Ubytování a restaurace v okolí