Úvod > Kalendář akcí > Zadáno pro housle a violu
Zadáno pro housle a violu
"> ">
3.7.
Přidat foto
Festivaly

Zadáno pro housle a violu

Manželský pár bude pro náš festival ukázkou skvělé mezinárodní spolupráce, která byla v 18. století v kapelách evropských královských dvorů naprosto běžná.
Program:
Wolfgang Amadeus Mozart: Duo č. 1, K.423 pro housle a violu
Bohuslav Martinů: Madrigal pro housle a violu (Poco allegro)
Alessandro Rolla: Duo Concertant op. 4, č. 2
Johann Halvorsen: Passacaglia

Jitka Hosprová ztělesňuje dynamické pojetí klasické hudby současné doby. Její vášnivý vztah k viole dává publiku jasně na vědomí existenci tohoto přehlíženého nástroje, přináší fascinující violovou literaturu a inspiruje skladatele ke komponování nových děl.

Vystudovala Konzervatoř v Plzni a Akademii múzických umění v Praze.  K violovému mistrovsví ji dovedl legendární italský violový virtuóz Luigi Alberto Bianchi. Během studií získala cenné mezinárodní zkušenosti a ocenění. Společně s harfistkou Kateřinou Englichovou a lucemburským flétnistou Carlo Jahnsem založila v roce 2005 Bohemia Luxemburg trio. Komorní spolupráci rozšířila v současnosti o Grand Duo s italským houslovým virtuózem Mauriziem Sciarrettou.

 Jako sólistka se představila na řadě světových hudebních festivalů. Zdobí ji sólová debutová vystoupení ve většině evropských zemích. Jitka Hosprová vystupuje s předními českými a světovými orchestry, na koncertních pódiích spolupracuje s významnými hudebními osobnostmi  a dirigenty. Pro český a francouzský rozhlas uskutečnila desítky nahrávek a live koncertů. Na svém kontě má řadu českých a světových premiér skladeb pro violu.

Maurizio Sciarretta absolvoval hudební konzervatoř v Bologni, studoval také u maestra Renata Zanettoviche na „Scuola di Musica di Fiesole“ a u Maestra Massima Quarta. Absolvoval řadu lekcí a mistrovských kurzů u významných italských i zahraničních pedagogů. Koncertoval v mnohých evropských zemích, na hudebních festivalech a byl označen za „jednoho z nejslibnějších houslistů nové generace“. Maurizio Sciarretta navíc získal národní i mezinárodní ocenění. Současně se svou prací houslového sólisty vystupoval na mnoha koncertech v duetech a komorních souborech v Itálii i v zahraničí.

Vyučuje hru na housle na uznávané Mezinárodní akademii „Incontri col Maestro“ v Imole a je také asistentem maestra Zakhara Brona na jeho mistrovských kurzech.
23.7.
24.7.
Třídíme v přírodě – Dolní Morava

Třídíme v přírodě – Dolní Morava

Dolní Morava, Pardubický kraj
16.7.
Bioslavnosti

Bioslavnosti

Staré Město, Olomoucký kraj
12.8.
14.8.
Mezinárodní folklorní festival v Šumperku 2022

Mezinárodní folklorní festival v Šumperku 2022

Šumperk, Olomoucký kraj
4.8.
7.8.
Sazka Tour 2022

Sazka Tour 2022

Šumperk, Olomoucký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Hotel Kačenka Dolní Hedeč

Králíky, Pardubický kraj
Penzion Terezka v Horní Lipce

Penzion Terezka v Horní Lipce

Králíky, Pardubický kraj
Treehouse Sněžník

Treehouse Sněžník

Dolní Morava, Pardubický kraj