Úvod > Kalendář akcí > Za vůní a chutí jarních bylinek na Chateau Mcely - zrušeno

Za vůní a chutí jarních bylinek na Chateau Mcely - zrušeno

Kdy 4. duben 2020 Společenské akce
4. dubna je připraven sobotní program Za vůní a chutí jarních bylinek. Na seminář o jarních bylinkách naváže procházka jarním parkem s šéfkuchařem Honzou Štěrbou, který odtajní svůj krecht s udírnou, zahrádku a místa, kde sbírá to nejlepší pro své pokrmy z darů přírody.
Sobota 4. dubna
14:00 – 15:00 hodin - Bylinkový seminář s Janou Šeborovou

Jarní bylinky · Jak sušit, skladovat a připravovat bylinky · Léčivé účinky bylin · Na co si dát pozor
„Bylinky jsou pro mě vášní a radostí. K bylinkám mě v dětství přivedl můj dědeček. Aktivněji jsem se jimi začala zabývat, až když jsem potřebovala řešit rýmy, kašle či odřená kolena svých dvou dětí. Chtěla jsem znát příčinu problémů a snažila jsem se vyhnout běžným lékům. Zjistila jsem, že pomocí bylinek a přijetí přírody jako takové, lze řadu zdravotních problémů zvládnout i bez chemie. Bylinky a jejich sílu intenzivněji studuje osm let. Vnímám je jako cestu nekonečného poznávání.“

15:00 – 16:00 hodin - Procházka parkem s šéfkuchařem Honzou Štěrbou a následná kuchařská lekce
Projděte se s naším sympatickým a uznávaným šéfkuchařem restaurace Piano Nobile po jarním anglickém parku, navštivte jeho tajný krecht s udírnou, zahrádku a místa, kde sbírá to nejlepší pro své pokrmy z darů přírody. Následně vám Honza předvede, jaké delikatesy se dají vykouzlit z bylinek. Zájemci se mohou stát Honzovými asistenty.

Bezplatný program pro ubytované hosty, návštěvníky lázeňských procedur či gastronomických zážitků v restauraci Piano Nobile.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 3. 2020
1.6.
31.8.
Letní romance

Letní romance

Mcely, Střední Čechy
1.6.
31.8.
Prázdniny na zámku

Prázdniny na zámku

Mcely, Střední Čechy
1.6.
31.8.
Bezstarostné léto na míru

Bezstarostné léto na míru

Mcely, Střední Čechy
13.6.
Letní kino na zámku Mcely

Letní kino na zámku Mcely

Mcely, Střední Čechy