Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Za přírodou kolem Kladna: vycházka na Pašijová draha
kvetena Pašijových drah
Společenské akce

Za přírodou kolem Kladna: vycházka na Pašijová draha

Naučná přírodovědná vycházka do jednoho z nejzajímavějších chráněných území v okolí Kladna. Víte, co jsou pseudokrasové jevy? A jak vypadá lýkovec jedovatý?

Sdružení Halda připravilo ve spolupráci s ČSOP Kladensko a SVČ Labyrint sérii naučných vycházek do chráněných přírodních lokalit v okolí Kladna. Chcete se dozvědět, kde můžete na Kladensku narazit na orchideje a další zajímavé zástupce české květeny? Pak neváhejte a vydejte se na odpolední výpravy.

První z nich proběhne v neděli 6. dubna a povede do přírodní rezervace Pašijová draha, kde si ukážeme nebezpečný lýkovec jedovatý a další zástupce jarní květeny i tzv. pseudokrasové jevy. Sraz je ve 13:45 hodin na zastávce MHD č. 7 Libušín, učiliště rozc. (u odbočky na důl Max, souřadnice cca 50.155680, 14.050810).

Vycházka vede zvlněným terénem po lesních pěšinkách, má délku cca 4 kilometry a potrvá asi 2 hodiny (pro zájemce bude možnost přidat si asi hodinovou odbočku k hradišti Libušín). Doporučujeme kvalitní obuv. Koná se za každého počasí.

Čertoviny na Mayrovce

V pondělí 5.12.2022 proběhnou v Hornickém skanzenu Mayrau ve Vinařicích, již tradiční Čertoviny na Mayrovce. Náš důl navštíví sv. Mikuláš i s andělským doprovodem a jámovou budovu opět obsadí tlupa nevyzpytatelných čertů.
Vinařice, Středočeský kraj

Paleoart

Autorská výstava maleb pravěkého života v podání Jiřího Svobody a Davida Bergera.
Vinařice, Středočeský kraj

Vánoční světlo

Přijďte k nám načerpat voňavou vánoční atmosféru.
Kladno, Středočeský kraj

Modelářská výstava v Kladně

Výstava, kde ožije svět kladenských modelářů. Letadla, lodě, vlaky, auta i vojenská technika.
Kladno, Středočeský kraj

Hradiště Libušín – nejvýznamnější přemyslovské hradiště v Čechách

Hradiště Libušín, ležící ve stejnojmenné obci nedaleko Kladna, je kombinací historie, přírody i ukázky negativního vlivu člověka na krajinu a snah o nápravu.
Libušín, Středočeský kraj

Muzeum věžáků Kladno

Zajímá vás historie bydlení na sídlišti za minulého režimu? Pak si prohlédněte Muzeum věžáků v Kladně. Tvoří jej dům z padesátých let minulého století, který si projdete od sklepa až po střechu – včetně krytu civilní obrany, ukázkového bytu či střešní terasy s výhledem.
Kladno, Středočeský kraj

Na dovolenou po Česku se psem

Pes patří do rodiny, takže když chcete jet všichni spolu na dovolenou, bude se vám hodit přehledný seznam ubytování v Česku, kde jsou i psi (popř. kočky) vítáni. Je to speciální databáze ubytování pro pejskaře, abyste své cestování snadněji plánovali.
Kladno, Středočeský kraj

Aquapark Kladno – široké využití pro sport i volný čas

Aquapark Kladno, který se nachází pouhých 25 km od hlavního města Prahy, nabízí nejrůznější formy vyžití pro všechny milovníky vody, bez ohledu na jejich věk. Najdete tu plavecký a masážní bazén, tobogány a skluzavky, nebo příjemný dětský koutek pro ty úplně nejmenší.
Kladno, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Racek v Srbech

Restaurace Racek u Turyňského rybníku v obci Srby je velmi častým cílem cyklistů.
Tuchlovice, Středočeský kraj

Sport Hotel Sletiště v Kladně

Hotel je součástí komplexu sportovišť Sportovních areálů města Kladna, tudíž je ideálním výchozím bodem pro sportování i relaxaci.
Kladno, Středočeský kraj

Ňam Ňam Cafe Kladno

Ňam Ňam Cafe – kavárna prvorepublikového stylu. Vyberte si u nás z široké nabídky dezertů a zmrzlin vlastní výroby a poznejte, jak chutná řemeslo dělané s láskou.
Kladno, Středočeský kraj

Pivovar Starokladno – pivo vařené s láskou, poctivostí a péčí

Pivovar Starokladno započal svou staronovou historii v roce 2009, když v prostorách restaurace u Kozlíků otevřel pivovar, který pak navázal na pětisetletou tradici vaření piva na Kladensku.
Kladno, Středočeský kraj