Úvod > Kalendář akcí > Z muzea do muzea parním vlakem trase Lužná-Chomutov a zpět
Společenské akce

Z muzea do muzea parním vlakem trase Lužná-Chomutov a zpět

Železniční depozitář Národního technického muzea v Chomutově a Železniční muzeum Českých drah v Lužné u Rakovníka budou i letos cílovými stanicemi jízd historických vlaků na trase Lužná-Chomutov.

Z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka je možné se svézt nostalgickým vlakem taženým lokomotivou Všudybylkou na návštěvu chomutovského depozitáře Národního technického muzea. Po předložení jízdenky na parní vlak lze uplatnit  slevu 20 % na vstupné do obou muzeí.

Návštěvníci Železničního depozitáře NTM Chomutov budou mít jedinečnou příležitost vidět představení Pražské mobilní zvonohry. Představení bude probíhat průběžně v otevírací době muzea (10-17 hodin).

 

Skvosty chomutovského depozitáře

Všichni zájemci o dopravní techniku na našem území, zejména o dějiny a vývoj kolejové drážní dopravy, mohou v Chomutově navštívit běžně nepřístupné prostory, ve kterých jsou uložena a příležitostně vystavována historická kolejová vozidla ze sbírky Národního technického muzea.

K vidění je více než 100 kolejových vozidel několika rozchodů a nejrůznějších typů – od drezíny z roku 1850 a parní lokomotivy vyrobené v roce 1870 až po kolejový sněhový pluh z roku 1980. Prohlédnout si můžete lokomotivy bývalých ČSD, salonní, osobní i motorové vozy, elektrické a motorové lokomotivy, historické drezíny, ale i vozidla, která donedávna sloužila v pravidelném provozu u Českých drah a teď jsou připravena pro zachování ve sbírce Národního technického muzea.

Provozovatel

Muzeum ČD Lužná u Rakovníka

Lužná
vlakové nádraží
270 51 Lužná
Tel.:
420420313537700
Email:
info@cdmuzeum.cz
WWW:
www.cdmuzeum.cz
WWW:
muzeum-chomutov.cz/
GPS:
50,145501 13,775570
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Rakovnicko
Město:
Lužná
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 
13.8.
US Racket Trucks 2022

US Racket Trucks 2022

Lužná, Středočeský kraj
23.6.
11.9.
Sběratelský svět

Sběratelský svět

Nové Strašecí, Středočeský kraj
9.9.
10.9.
Knižní radosti

Knižní radosti

Křivoklát, Středočeský kraj
10.9.
Myslivecké slavnosti svatého Eustacha na Křivoklátě

Myslivecké slavnosti svatého Eustacha na Křivoklátě

Křivoklát, Středočeský kraj