Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Z historie nejstaršího řemesla
Výstavy

Z historie nejstaršího řemesla

Výstava v mělnickém muzeu představí pohled do minulosti nejstaršího řemesla a nabídne doprovodný preventivní program.
Výstavu se podařilo zapůjčit díky výborné spolupráci s odborníky z Muzea Policie ČR, které ji veřejnosti představilo před osmi lety pod názvem Prostituce staré Prahy. Výstava přiblíží atmosféru kolem nejstaršího řemesla světa především v prostředí našeho hlavního města v letech 1850 – 1938. Chce seznámit návštěvníky s různými přístupy k fenoménu prostituce, s prostředím, ve kterém bujela a které ji utvářelo. Pražská čtyřka i typické figurky na tzv. druhém břehu se tentokráte sejdou v mělnickém muzeu a ožijí díky starým archívním materiálům a dokumentům.

Součástí bude program preventivního charakteru pro žáky devátých ročníků základní školy a studenty středních škol vhodný jako doplněk výuky společenskovědních předmětů, výchovy ke zdraví nebo třeba občanské výchovy. Zde se pokusí lektoři přiblížit problematiku prostituce jako všudypřítomného trvalého společenského jevu a upozorní na její možná rizika v oblasti zdraví a trestně právních předpisů. Je nutné upozornit, že část výstavy bude přístupná pouze osobám starší 18 let!

Výstava bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 26. září v 18.00 hodin a její součástí bude dramatická hříčka ze staropražského zákoutí. V rámci zahájení bude vyhlášen vítěz dalšího ročníku soutěže Anděl strážný.

Provozovatel

Regionální muzeum Mělník

náměstí Míru 54
276 01 Mělník
Tel.:
+420 315 630 923
Email:
muzeum@muzeum-mel...
Email:
cermakova@muzeum-...
GPS:
50,352766 14,474697
 
 

Vstupné

Cena: 20 Kč

Snížená cena: 10 Kč

Rodinné vstupné: 50 Kč

 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Historické betlémy, ozdoby a dárky

Výstava vyřezávaných a ručně malovaných betlémů z let 1840–1940 doplněná o historické vánoční ozdoby a dekorace ve velkém sále Regionálního muzea Mělník.
Mělník, Středočeský kraj

Mělnická jizerská padesátka

Nenechte si ujít Mělnickou jizerskou padesátku, která se koná 18. června na Náměstí Míru. Kdo se umí zasmát nejen druhým, ale třeba i sám sobě, neměl by v uvedenou dobu na uvedeném místě rozhodně chybět!
Mělník, Středočeský kraj

Zimní prohlídky zámku Mělník

Dominantou Mělníka je zámek a od zámku je nádherný pohled na soutok Labe a Vltavy, posvátnou horu Říp i vinice svaté Ludmily.
Mělník, Středočeský kraj

Slavnostní Gala koncert – Ivan Ženatý

Slavnostní koncert ve spolupořadatelství Města Mělník a Chateau Mělník za podpory Středočeského kraje pod záštitou knížete Jiřího Lobkowicze, hejtmanky Petry Peckové, starosty města Mělníka Ctirada Mikeše a zplnomocněného Velvyslance Francie v ČR J. E. p. Alexise Dutertre.
Mělník, Středočeský kraj

Regionální muzeum Mělník – historické kočárky, vláčky a regionální historie

Expozice mělnického muzea se snaží zachytit široké spektrum života v mělnickém regionu jak v minulosti, tak i v současnosti. Muzeum se specializuje na historii výroby kočárků v Čechách a dokumentaci českého vinařství. Mělnické muzeum pořádá řadu akcí a výstav po celý rok.
Mělník, Středočeský kraj

Mělnické podzemí – historické podzemí s nejširší studnou

V Mělníku je možné podniknout prohlídku části podzemí a středověké studny ze 14. století, která je přístupná pouze 150 metrů dlouhou podzemní chodbou a je nejširší studnou v České republice.
Mělník, Středočeský kraj

Pocta Janu Palachovi v Mělníku

Naproti bývalému gymnáziu v mělnických Jungmannových sadech, kde roku 1966 Jan Palach maturoval stojí neobvyklý pomník s názvem Pocta Janu Palachovi.
Mělník, Středočeský kraj

Galerie Ve Věži Mělník

Gotická věž Pražské brány představuje nejstarší dochovanou součást středověkého městského opevnění. Současná podoba těla věže pochází z roku 1536. Věž sloužila i jako vězení, později zde byl vybudován vodojem. Od 60. let 20. století je Pražská brána využívána jako galerie výtvarného umění.
Mělník, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace na Hradbách v Mělníku

Restaurace se nachází v Mělníku v unikátních prostorách středověké fortifikace ze 13. století.
Mělník, Středočeský kraj

Němý Medvěd – Burger & Beer Bar Mělník

Minipivovarská pivnice se špičkovými burgery! Piva z vlastního, ale i jiných lokálních pivovarů, vyhlášená kuchyně, široký výběr rumů, příjemné prostředí.
Mělník, Středočeský kraj

Kafe Mělník ve Věži

Kafe Mělník je ikonickým místem každého milovníka kávy i čaje v Mělníku. Je umístně ve "věži", Pražské bráně na náměstí 5. května.
Mělník, Středočeský kraj

Kavárna TaStodola

Navštivte útulnou kavárnu v srdci Mělníka. TaStodola se nachází v uličce od náměstí a překvapí vás unikátním designem a dobrou kávou z lokální pražírny. Na výběr dostanete z klasických i bezlepkových dortů.
Mělník, Středočeský kraj