Úvod > Kalendář akcí > Komentované prohlídky > Z Dvořákovy síně až na střechu – komentované prohlídky Rudolfina
Komentované prohlídky

Z Dvořákovy síně až na střechu – komentované prohlídky Rudolfina

Komentované prohlídky pro všechny, kteří chtějí poznat zákulisí budovy a dozvědět se něco o její historii i současném provozu.
Podíváte se Dvořákovy a Sukovy síně, nahlédnete do reprezentativních salónků a navštívíme také dvoranu. A při dobrém počasí se vydáte i na střechu Rudolfina, která nabízí jeden z nejkrásnějších pohledů na Prahu. V průběhu prohlídky bude prostor pro vaše otázky a sdílení dojmů.

Rezervaci proveďte nejméně 3 pracovní dny před konáním prohlídky a vyčkejte prosím na potvrzení termínu. Pokud se přihlásí méně než 5 zájemců, prohlídka se nekoná. Sraz s průvodcem je 5 minut před začátkem prohlídky na schodišti k hlavnímu vstupu do Rudolfina. Přijďte prosím včas.

Délka prohlídky je přibližně 75 minut.
Pro maximálně 20 účastníků. Minimum 5 účastníků.
Základní vstupné 150 Kč.
Snížené vstupné 75 Kč pro děti od 7 let, studenty, seniory a ZTP/P.
Prohlídka není bezbariérová.

Rezervaci prohlídek provádějte prosím přes rezervační formulář. Po potvrzení termínu vám bude e-mailem zasláno číslo rezervace. Vstupenky zakoupíte na pokladnách České filharmonie v Rudolfinu. Při vyzvednutí vstupenky si připravte číslo rezervace a jméno, na které byla provedena.

Provozovatel

Česká filharmonie

Alšovo nábřeží 79/12
Rudolfinum
110 00 Praha 1
Email:
prohlidky@ceskafi...
WWW:
https://www.rudol...
GPS:
50,090172 14,415209
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: 150 Kč

Snížená cena: 75 Kč

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Dny Bohuslava Martinů 2022

Festival pořádaný Nadací Bohuslava Martinů.
Praha 1, Praha

Psáno pro SOČR: Martin Smolka

Symfonický orchestr Českého rozhlasu pra­videlně objednává skladby od současných au­torů a uvádí je ve světové premiéře.
Praha 1, Praha

Laudate Pueri

Mezi skladatele, jejichž dílo je reprezentativně za­stoupeno v archivu v Drážďanech, patří i Antonio Vivaldi. Vztah k drážďanské­mu orchestru měl především prostřed­nictvím jeho žáka Johanna Georga Pisendela. Program obohatí Vivaldiho Laudate pueri v podá­ní německé sopranistky Mirelly Hagen.
Praha 1, Praha

Klavírní recitál – J. Lisney

Schubert – Haydn- Liszt – Beethoven.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Divadlo Na Rejdišti – divadlo Pražské konzervatoře

Divadlo Pražské konzervatoře slouží jako inscenační prostor pro studenty pátých a šestých ročníků. Tvůrčí výsledky studentů nejsou izolovány ve školních zdech, ale naopak jsou určeny širokému publiku ve večerních představeních.
Praha 1, Praha

Rudolfinum – budova dvou múz a sídlo České filharmonie

V 19. století postrádala Praha opravdu reprezentativní i kapacitou vyhovující prostory pro potřeby symfonického orchestru a pro umístění obrazárny. Proto vznikl záměr postavit budovu, která by tyto dvě potřeby uspokojila a zároveň by ilustrovala ekonomický i kulturní rozvoj českého národa.
Praha 1, Praha

Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Uměleckoprůmyslové museum v Praze je po rekonstrukci opět otevřeno pro veřejnost. Nabízí třikrát větší výstavní prostor než před rekonstrukcí a moderní zázemí pro návštěvníky. Poprvé v historii je přístupná také zahrada muzea.
Praha 1, Praha

S vodníkem na Kampu – zábavná prohlídka pro celou rodinu

Pojďte se na chvíli proměnit na vodnickou rodinku a prozkoumejte při tom ostrov Kampu, Malou Stranu, Karlův most a samozřejmě Vltavu! Prohlídka je určena pro rodiny s dětmi od 4 do 12 let a zabývá se především legendami, spojenými s Vltavou, Karlovým mostem a vodou vůbec.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Café Rudolfinum

Kavárna s krásným interiérem nabízí snídaňové menu, studené a teplé pokrmy, dezerty, alkoholické a nealkoholické nápoje. Hosté mohou využít nabídky cateringových služeb v prostorách Rudolfina. Po rekonstrukci kavárna otevřela v únonu 2017.
Praha 1, Praha

Marina Ristorante – lodní restaurace na Alšově nábřeží v Praze

Tato "plovoucí restaurace" se nachází na obří lodi, která se dělí na spodní a horní palubu, odkud je krásný výhled na Pražský hrad a Karlův most. Kotvíí u Alšova nábřeží na Praze 1.
Praha 1, Praha

Restaurace Mlýnec – gastronomické zážitky nedaleko Karlova mostu

Čeká na vás nejlepší místo v Praze a netušený kulinářský zážitek. Mlýnec je nejmladší restaurací společnosti Zátiší Catering Group s vyhlášenou mezinárodní kuchyní Marka Purkarta.
Praha 1, Praha

Hotel Four Seasons na Praze 1

Pětihvězdičkový hotel Four Seasons se nachází na břehu řeky Vltavy, jen několik kroků od Karlova mostu a pokoje nabízí ten nejlepší výhled na Pražský hrad. Hotel je v historickém centru vás nadchne magickou atmosférou místa a zároveň vysokým standardem poskytovaných služeb.
Praha 1, Praha