Úvod > Kalendář akcí > XXVIII. mikulovské výtvarné sympozium "dílna" 2021
XXVIII. mikulovské výtvarné sympozium "dílna" 2021
"> ">
10.7.
7.8.
+ Přidat foto
Společenské akce

XXVIII. mikulovské výtvarné sympozium "dílna" 2021

Kdy 10. červenec 2021 18:007. srpen 2021 21:30
Prostory mikulovského zámku se v červenci a v srpnu opět promění ve výtvarné ateliéry. Svá díla tam budou po dobu čtyř týdnů tvořit účastníci 28. ročníku Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“, které bude slavnostně zahájeno v sobotu 10. července.
Kurátorem letošního ročníku je Jiří Černický, který do svého týmu pozval tentokrát samé ženy. Pod jeho vedením zde budou pracovat Julie Béna (FR), Emöke Vargová (SK), Michaela Černická, Zdena Kolečková a Klára Čermáková. Tým doplňuje teoretička umění Martina Pachmanová. Jako host sympozia byla pozvána mikulovská rodačka Marie Tomanová, uznávaná fotografka, která momentálně žije v USA. Technickou asistentkou bude Adéla Strnadová, studentka AVU.
 
Stejně jako v předchozích letech tak i letos “dílna“ přinese několik akcí pro širokou veřejnost jako např. již tradiční den otevřených ateliérů, odpolední malování s dětmi, autorské čtení atd.

Ve spolupráci s mikulovskými galeriemi KONVENT a ZÁVODNÝ a také s organizátory akce Národy Podyjí jsou připraveny hudební a divadelní vystoupení.
 
28. ročník Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“ se koná od 10. 7. do 7. 8. 2021, kdy nově vytvořená díla všech účastníků budou představena na slavnostní vernisáži.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 28. 6. 2021

Ubytování a restaurace v okolí