Úvod > Kalendář akcí > Festivaly > Mezinárodní festival dětských folklorních souborů Písní a tancem
Festivaly

Mezinárodní festival dětských folklorních souborů Písní a tancem

28. ročník Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů PÍSNÍ A TANCEM se koná v Luhačovicích ve dnech 10. – 13. září.
Na Východní Moravu dorazí děti ze Slovenska a různých koutů České republiky. Bohatý program, ve kterém se můžete těšit i na lidový jarmark či krojový průvod, čeká na každém místě.

Ve čtvrtek 10. 9. v knihovně v Luhačovicích proběhne literárně dramatický večer nejen pro děti s tematikou loutek. Budete moci mimo jiné zhlédnout loutková představení v podání Divadla Brod nebo si přijít něco vytvořit, případně jen tak opéct špekáček.

V pátek festival zavítá do Pozlovic, kde si připomeneme osobnosti manželů Haluzových, kteří několik desetiletí svého života věnovali právě dětem u nás na Zálesí.

V rámci pořadu „Vitajte u nás“ vystoupí vedle domácích souborů Malé Zálesí a Leluja též hosté z blízkého okolí, kterými budou Skřivánek z Hřivínova Újezda a Lipta z Liptálu. Nebo budete moci přijít na dětskou besedu u cimbálu v hotelu Ogar.

Sobotou nás bude provázet Kašpárek. A to doslova. Už dopoledne se nám představí v podání Sváťova divadla z Litoměřic a odpoledne zahájí jako slovenský Gašparko představení slovenských loutkářů. Sobotní program vyvrcholí na pódiu Lázeňského náměstí, kde nás jednotliví účastníci festivalu vtáhnou do příběhů a písní, a to z Čech v podání souboru Kohoutek z Chrudimi, Moravy zastoupené Maryjánkem ze Zlína, Úsměvu z Opavy zastupujícího Slezsko a souboru Vienok ze Slovenska. 

V neděli pak můžete přijít spolu s krojovanými poděkovat za úrodu a vše co nám bylo dopřáno při slavnostní mši v kostele svaté Rodiny. Nebo se v rámci odpoledního programu spolu s námi projít po městech a obcích našeho kraje.

Provozovatel

MěDK Elektra Luhačovice

Masarykova 950
763 26 Luhačovice
Tel.:
+420 577 133 980
Email:
luhainfo1@mdkelek...
WWW:
www.mdkelektra.lu...
GPS:
49,101024 17,758665
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

World Beatles Show

Kapela The Backwards – World Beatles Show ze Slovenska je jedním z nejlepších Beatles revivalů na světě.
Luhačovice, Zlínský kraj

S čerty nejsou žádné žerty

Metropolitní divadlo Praha.
Luhačovice, Zlínský kraj

Taneční večer – kapela SwingShower

SwingShower je mladá swingová kapela ze Zlínska, hraje taneční jazz a swing.
Luhačovice, Zlínský kraj

Festival Vizovické Trnkobraní 2023

Vizovické Trnkobraní se bude konat v tradičním termínu a to 18. – 19. 8. 2023 v areálu likérky Rudolf Jelínek. Tradiční součástí Vizovického Trnkobraní je světově proslulá soutěž v pojídání švestkových knedlíků.
Vizovice, Zlínský kraj

Muzeum luhačovického Zálesí v Luhačovicích

Muzeum, které bylo založeno už v roce 1918, se zaměřuje na historii a tradice regionu luhačovického Zálesí. K vidění jsou zde například modrotiskové formy, zařízení interiéru, hrnčířské výrobky a fajánse, lidové kroje, obrazy na skle, polychromované plastiky a další zvykoslovné předměty.
Luhačovice, Zlínský kraj

Vánoční koncert Fleret v Luhačovicích

V úterý 17.12. se luhačovickým městským domem Elektra rozezní staré, dobré, všem známé písně. Kromě těch se však můžete těšit také na písně z připravovaného nového CD skupiny Fleret.
Luhačovice, Zlínský kraj

Alexandria Spa & Wellness hotel v Luhačovicích

Relaxaci v lázních holdovali už staří Římané. Ti je navštěvovali, aby se duševně osvěžili, fyzicky otužili i porozprávěli s přáteli. Atmosféru starořímských lázní navozuje také nové wellness centrum hotelu Alexandria.
Luhačovice, Zlínský kraj

Pramen sv. Josefa v Luhačovicích

Léčivé prameny v Luhačovicích se rozdělují do dvou skupin. První skupina slouží k pitné kúře, druhá skupina se užívá pro balneologické účely. Vodu z pramene svatého Josefa můžete ochutnat poblíž luhačovického kostela Svaté rodiny.
Luhačovice, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Jizba Luhačovice – kavárna a keramické výrobky

Jizba patří rodině Alexandry Kaňovské od roku 1934. Zatímco ona je nositelkou titulu „Mistr tradiční rukodělné výroby“, její syn Lukáš a dcera Lucie pak mezi malovanými hrníčky a kachlovými kamny připravují kávu na světovém kávovaru La Marzocco.
Luhačovice, Zlínský kraj

Restaurace Jizba Luhačovice

Najdete nás v rodné chaloupce keramičky Alexandry Kaňovské, hned vedle hotelu Alexandria. Příjemné posezení venku i uvnitř u čaje, sklenky vína nebo čerstvé kávy v samém srdci Luhačovic.
Luhačovice, Zlínský kraj

Lázeňský hotel Palace v Luhačovicích

Komfortní lázeňský čtyřhvězdičkový hotel Palace je dominantou Luhačovic. Jeho ideální poloha, vysoká úroveň a rozsah poskytovaných hotelových i léčebných služeb umožňují hostům strávit příjemný lázeňský pobyt.
Luhačovice, Zlínský kraj

Lázeňský hotel Krystal v Luhačovicích

Čtyřhvězdičkový hotel, jenž se nachází v samém centru lázní Luhačovice, je návštěvníky vyhledáván zejména pro přírodní bohatství, možnostem kulturního vyžití, ale také možnosti léčebných a relaxačních procedur v Lázních Luhačovice.
Luhačovice, Zlínský kraj