Úvod > Kalendář akcí > XXIV. Meinárodní výstava lastur
XXIV. Meinárodní výstava lastur
"> XXIV. Meinárodní výstava lastur
19.10.
20.10.
+ Přidat foto

XXIV. Meinárodní výstava lastur

Kdy 19. říjen 2019 10:00 - 20. říjen 2019 15:00 Výstavy
Dopřejte sobě i svým dětem mimořádný zážitek a nechte je nahlédnout do tajemných hlubin oceánů a poodhalte roušku tajemství, jež mořské mušle obklopuje.
Cílem výstavy je snaha přiblížit fascinující svět mořských měkkýšů širší obci obdivovatelů této nádherné části přírody. Je to největší akce svého druhu ve Střední a Východní Evropě. Téměř na stovce výstavních stolů bude možné spatřit tisíce různých druhů lastur, od běžných až po velmi vzácné hlubokomořské druhy s pestrou škálou barev a tvarů. Návštěvníky okouzlí a nadchnou ulity od těch nejmenších až po ty největší, často i v rekordních velikostech. Mnohé mušle, které zde budou k vidění, se představí veřejnosti vůbec poprvé a řadu z nich nevlastní ani Národní muzeum. Nebudou chybět ani nově objevené lastury z extrémních hloubek.

Výstavy se zúčastní jako vždy zahraniční sběratelé. Letos v rekordním počtu dvanácti zemí včetně Indie a Senegalu. K dispozici bude pexeso s mořskýni mušlemi, jediné svého druhu na světě.

Na výstavě budou také vzácné černé perly z Tahiti, obrovití mořští krabi, mince, známky s mořskou tématikou a zkameněliny. Pro děti bude interaktivní koutek.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 10. 2019