Úvod > Kalendář akcí > Historické a vojenské akce > XVI. Svatováclavské slavnosti Napajedla aneb Život a smrt
Historické a vojenské akce

XVI. Svatováclavské slavnosti Napajedla aneb Život a smrt

Celé město opět ožije největší kulturní akcí v roce. Letos již XVI. ročník Svatováclavských slavností se uskuteční v sobotu 26. září od 8 do 21 hodin a připravuje je Klub kultury Napajedla s Divadelním souborem Zdeňka Štěpánka.
Celým dnem vás bude provázet historický program, nebude chybět velký kostýmovaný průvod městem s pochodněmi, mše v kostele sv. Bartoloměje a hrací stanoviště se středověkými úkoly pro děti. Slavnosti doplní Farmářský a řemeslný trh na Masarykově náměstí, vystoupení cimbálové muziky a dobové zpěvy. Ve hřebčínu se můžete projet na koních, ponících nebo v kočáru, zhlédnout přehlídku plemeníků a podívat se do jindy nepřístupných míst. Loď „Morava“ vás vezme na okružní plavbu a památkami budou provázet kostýmovaní průvodci.

Během dne vystoupí mimo jiné skupiny Aphrodite – Belly dancegroup + Calistó (orieltální tance), Bravo team (šerm) a Porta Temporis (dobové tance) a průvod povedou bubeníci se skupiny SHŠ Gard.

Mediálními partnery jsou Český rozhlas Brno, Zlínský deník a NTV Cable.

Hlavní program: 
  • 13:00 – 14:00 Mše za občany a návštěvníky Napajedel. Kostel sv. Bartoloměje. Kostýmovaná mše s dobovými zpěvy (Mše na počest knížete Václava se uskuteční v pondělí 28. 9. v 9:00)
  • 14:15 – 14:30 Uvítání knížete Václava v Napajedlech. Kostelní schody 
  • 14:30 – 18:00 I. část historického programu. Radniční dvůr
  • 18:30 – 19:00 Úvod k průvodu a jeho řazení. Kostelní schody
  • 19:00 – 19:30 Kostýmovaný průvod městem. Centrum města. Trasa: kostelní schody – ul. Komenského – ul. Palackého – Masarykovo nám. – kostelní schody
  • 19:30 – 20:00 Zdravice lidu a městu. Kostelní schody. Zdravice starostky města, knížete Václava a kněze zdejší farnosti
  • 20:00 – 21:00 II. část historického programu. Kostelní schody

Do depozitáře! – historie muzejnictví v Napajedlích

Výstava, která vás zavede i do depozitáře. Vernisáž se uskuteční 22. 9. 2022 od 18:00.
Napajedla, Zlínský kraj

Beata Hlavenková

Předvánoční koncert Beaty Hlavenkové v Klášterní kapli Nového Kláštera v Napajedlích.
Napajedla, Zlínský kraj

Psaníčko pro sv. Mikuláše

Loutkové divadlo Klubíčko si připravilo pohádku o cestě Jeníkova psaníčka pro svatého Mikuláše do nebe.
Napajedla, Zlínský kraj

Komentovaná prohlídka Muzea Napajedla

S průvodcem Do depozitáře!
Napajedla, Zlínský kraj

Radnice města Napajedla

Radnice byla postavena v roce 1904 pode návrhu Dominika Feye z Uherského Hradiště. Budova radnice byla postavena v pseudorenesančním slohu. K výzdobě budovy byli přizváni významní moravští umělci. Franta Uprka je autorem sochy sv. Jiří umístěné mezi okny v prvním poschodí.
Napajedla, Zlínský kraj

Kostel sv. Bartoloměje v Napajedlech

Kostel svatého Bartoloměje v Napajedlích byl vystavěn v letech 1710-1712. Nechal ho postavit tehdejší majitel napajedelského panství Adam Jáchym z Rotalu. Vysvěcen byl kostel až v roce 1741 olomouckým biskupem Jakubem Arnoštem.
Napajedla, Zlínský kraj

Přístaviště Napajedla na Baťově kanále

Přístav se nachází na levém břehu řeky Moravy v centru města Napajedla, nedaleko městské radnice. Pohodlně tu nastupíte i vystoupíte z různých typů plavidel. Přístaviště je plně bezbariérové a umožňuje přístup tělesně postiženým.
Napajedla, Zlínský kraj

Stezky Napajedelských emirátů

K plánování výletu v okolí Pohořelic pomáhá lokální turistické značení vycházkových tras, které vzniklo spoluprací města Napajedla a obcí Žlutava, Halenkovice, Spytihněv, Topolná, Komárov, Karlovice, Oldřichovice a Pohořelice.
Napajedla, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Baltaci Napajedla

Na malebném náměstí města Napajedla je situována nejstarší provozovna Baltaci – Restauce Baltaci Napajedla s více jak dvacetiletou tradicí.
Napajedla, Zlínský kraj

Hotel Baltaci Starý zámek – ubytování v centru Napajedel

V malebném městě Napajedla, necelých 15 km od města Zlína, se nachází historický Hotel Baltaci Starý Zámek Napajedla jsou skvělým místem pro strávení aktivní dovolené rodin s dětmi. Blízkost Baťova kanálu nabízí širokou škálu outdoorových aktivit. Vyhledávaná je hlavně kvůli nenáročným cyklotrasám.
Napajedla, Zlínský kraj

Rekreační areál Pahrbek Napajedla

Rekreační areál Pahrbek Napajedla se rozkládá v klidném prostředí na břehu slepého ramene řeky Moravy v blízkosti Baťova kanálu. Nabízí ubytování v nových bungalovech s vlastním sociálním zařízením, obývacím pokojem s kuchyňským koutem a samostatnou ložnicí.
Napajedla, Zlínský kraj

Ubytování na Zámku Napajedla – ubytování plné barev, vůní a energie

Na zámku v Napajedlích můžete kromě klasických zámeckých prohlídek využít také zámeckého ubytování. Zámecké pokoje jsou zařízeny v shabby chic stylu, který kombinuje nové se starým, dává starým předmětům novou funkci a zároveň uplatňuje jemné a romantické linie.
Napajedla, Zlínský kraj