Úvod > Kalendář akcí > Kurzy a workshopy > Základy techniky intarzie a práce se dřevem
Workshop intarzie
Naučte se základy techniky intarzie a práce se dřevem. Vytvořte si vlastní dekorativní kazetu s dřevěným ornamentem.
V rámci workshopu – Základy techniky intarzie a práce se dřevem jsme pro vás připravili díly na výrobu dřevěné kazety, kterou si po sestavení, slepení a zabroušení můžete individuálně dozdobit. Intarzie je práce s dýhami – tenkými dřevěnými pásky z různých druhů dřevin. U nás pro vás budou připraveny třešně, buku, mahagonu, amerického ořechu a palisandru. Celá krabička je vyrobena z březové překližky, dno z HDF desky. Naučíte se speciální technikou přilepovat výřezy dýh, vzájemně tak kombinovat jejich barvy a tvary. Různé druhy odstínů dřevin tak budou základem pro cestu vaší fantazie. Pod vedením zkušeného lektora budete schopni vytvořit vlastní originální kazetu, která může sloučit jako krabička na šperky, kazeta na fotky nebo vlastní dekorace do interiéru.

Kapacita max 8 dospělých, připraveno je zdarma malování dřevěných ozdob pro děti rodičů, které se účastní kurzu (max. 8 dětí, vhodné pro děti do 10ti let)

V ceně kurzu je veškerý materiál pro výrobu dřevěné kazety včetně dřevěných dekorací. V případě účasti dětí jsou v ceně kurzu dvě dřevěné ozdoby dle výběru (vhodné pro děti do 10-ti let).

Součástí kurzu je občerstvení, kafíčko a dobrá nálada.

Náročnost kurzu: kurz je určen pro všechny, kdo jsou trpěliví, tvořiví a rádi se učí novým věcem – není třeba zvláštních dovedností. Kurz je určen pro začátečníky a je přípravou pro další plánovaný workshop v příštím roce – výroba dřevěného betlému.

Časová náročnost: 2,5 hod

Lektor: Kurzem vás provede šikovný liberecký truhlář David Belšán, který má s výukou a lektorstvím dlouholeté zkušenosti. Učí nastupující generaci truhlářů na Střední škole Kateřinky a práce se dřevem a jeho zpracování je také jeho životní koníček. U nás v obchodě budete mít možnost vidět nejen nábytek, který pro nás na míru vyrobil, ale i krásné řemeslné dřevěné vánoční dekorace, které je možno zakoupit jen u nás v obchodě.

Cena – 990 Kč/ dospělý nebo 990,- Kč/ dospělý + dítě do 10ti let

Provozovatel

Decor by Glassor

Sokolovské náměstí, 304/9
460 01 Liberec
Tel.:
+420 602 379 244
Email:
info@decor-by-gla...
Facebook:
https://www.faceb...
Instagram:
https://www.insta...
WWW:
https://www.decor...
GPS:
50,770317 15,054342
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Jizerské hory
Město:
Liberec
Tipy na výlet:
Liberec a okolí
 

Vstupné

Cena: 990 Kč

Poznámka:Cena – 990 Kč/ dospělý nebo 990,- Kč/ dospělý + dítě do 10ti let

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Výstava obrazů Marie Blabolilové

Obrazy plné citu, poetiky a lyričnosti, to je tvorba Marie Blabolilové. Přijďte se podívat na aktuální tvorbu autorky, držitelky mnohých ocenění, malířky jejíž dílo je nepřehlédnutelné na současné malířské scéně.
Liberec, Liberecký kraj

Pan Červený v Liberci

Socha s názvem Pan Červený autora Michala Trpáka zdobí od září 2022 prostranství před libereckou radnicí. Jedná se o lampu, která připomíná figuru a má svítivou hlavu.
Liberec, Liberecký kraj

Komentované prohlídky libereckého podzemí

Prozkoumejte největší liberecký kryt civilní obrany, uvidíte ukázky plynových masek, ochranných obleků i původní vybavení – plně funkční strojovnu a filtro-ventilační zařízení.
Liberec, Liberecký kraj

Přednáška Hrubý Rohozec napříč historií

Přednáška.
Turnov, Liberecký kraj

Kostel sv. Antonína Velikého v Liberci

Kostel, jehož historie sahá až do 16. století, a který byl postaven v novogotickém stylu, najdete v centru města Liberec mezi náměstím Dr. Edvarda Beneše a Sokolovským náměstím. Kostel byl prohlášen kulturní památkou.
Liberec, Liberecký kraj

Kostel Nalezení sv. Kříže v Liberci

Kostel je nejcennějším libereckým barokním kostelem. Dochoval se zde původní barokní interiér z poloviny 18. století. V zahradě kostela je umístěn krásný morový sloup z dílny slavného sochaře M. B. Brauna, kolem něj je křížová cesta s obrazy J. Führicha – rodáka z nedaleké Chrastavy.
Liberec, Liberecký kraj

Barokní zahrada kostela Nalezení svatého Kříže v Liberci

Klidnou oázou Liberce v samém centru města je barokní zahrada kostela Nalezení svatého Kříže. Její nedílnou součástí je zrestaurovaný morový sloup z dílny Mistra Matyáše Bernarda Brauna, jež pochází z roku 1719.
Liberec, Liberecký kraj

Výstavní galerie Prostor 228 v Liberci

Filosofií galerie je systematická spolupráce se současnými umělci, budování a rozvíjení výstavní činnosti s cílem přispět k porozumění světa současného umění, vyvolat zájem o moderní umění a nové umělecké trendy.
Liberec, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zmrzlinářství Leda

David Stárek jezdil jako malý na Slovensko, kde jeho známí připravovali zmrzlinu klasickým řemeslným způsobem z čerstvých surovin. Jeho sen byl takovou vyrábět doma v Liberci.
Liberec, Liberecký kraj

Restaurace & Pizzeria Maškovka

Stylová restaurace a pizzerie přímo v centru Liberce s nabídkou balkánských specialit, salátů, minutek, dezertů a hlavně pizz, které se vám zaručeně zaryjí do paměti. Hlavní dominantou restaurace je námořnická loď, kam se můžete posadit.
Liberec, Liberecký kraj

Kafe Kytka

To je spojení! Milují sebe a taky své koníčky. Tereza Josefová kytky, Ondra Šabaka kafe. A plodem jejich lásky je květinový ateliér s kavárnou a krásnými dezerty. Tento koncept pak inspiroval i řadu dalších po celé zemi.
Liberec, Liberecký kraj

Jedno kafe

Jedno kafe od dvou lidí! Od Tomáše Prokopa z bývalého Kino Káva a Kristiána Kříže, který dělal Køld Brew. V jejich báječném podniku můžete dostat jak úžasné espresso, tak filtr, však právě začali pražit i své zrno. Zkusit musíte jejich irskou kávu, to je tady největší alko hitovka.
Liberec, Liberecký kraj