Úvod > Kalendář akcí > Lidová řemesla a trhy > Poznejte mystický svět ikon
Lidová řemesla a trhy

Poznejte mystický svět ikon

Pojďte se podívat na lidskou tvář očima ikonopisce. Workshop je zaměřen na techniku vaječné tempery, která se tradičně využívá při malbě ikon. Hlavní pozornost bude věnována lidské tváři podle předem zvolené předlohy – ikony.
 Při této malířské technice se dozvíte, jaké postupy používají ikonopisci za použití přírodních práškových pigmentů, zejména práci se světlem.

Vše potřebné pro všechny účastníky bude v rámci ceny k dispozici: • speciálně upravené, klihokřídovou vrstvou pokryté podklady o rozměru 30 x 25 cm • přírodní štětce z kuny a veverky • vaječná tempera Každý si bude moct vyzkoušet jednotlivé kroky postupu přípravy ikon včetně zpracování barev pomocí skleněného třidla z práškových pigmentů a vaječné emulze.

Tvorba ikon je spjata s křesťanskou spiritualitou, práce bude zahájena modlitbou ikonopisce. Každý účastník si odnese z workshopu svou vlastní ikonu.

Lektor: Mgr. et Mgr. Sylva Novotná

Provozovatel

Ateliér Praga Prima

Národní 35
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 608 979 506
Email:
atelierpp@volny.cz
WWW:
www.pragaprima.cz
GPS:
50,082692 14,419909
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: 2 500 Kč

 

Časová náročnost

0,0 hodiny

 
 

Vánoční koncert – Tomáš Vaněk a Natálie Grossová

Muzikálová hvězda Tomáš Vaněk a mladá talentovaná zpěvačka a herečka Natálie Grossová v doprovodu pianistky Kristiny Brachtlové. Dále vystoupí též dětský sbor muzikálového studia Múzy Hudebního divadla Karlín.
Praha 1, Praha

Tribute to World Legends – Frank Sinatra

Frank Sinatra zazní v podání mezinárodně oceňovaného bandu Mira Ochotnického, kterému není Sinatrův šarm rozhodně cizí a postará se o to, že na Vás dýchne atmosféra minulých let.
Praha 1, Praha

Lee Andrew Davison

Přijďte si poslechnout zpěváka z Oklahomy, který stejně tak dobře jako jeho vzor předvede publiku vystoupení plné energie, soulu, gospelu či jazzu.
Praha 1, Praha

Tereza Krippnerová

Jedinečná a strhující Nina Simone, jejíž skladby představí půvabná ohromující česká jazzová zpěvačka Tereza Krippnerová se svojí famozní doprovodnou kapelou The Masters.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Design interiéru

Ateliér Praga Prima na Národní tř. 35, Praha 1, výtvarná škola s více než 70letou tradicí nabízí pro zimní semestr nový výtvarný kurz pro dospělé.
Praha 1, Praha

Kostel sv. Martina ve zdi v Praze

Kostel sv. Martina na Starém Městě v Praze se zachoval jako takřka neporušené dílo středověku, jako vzácný doklad hodnotné románské a gotické architektury. Byl postaven v období mezi roky 1178 až 1187 v tehdejší osadě Újezd, která byla později rozdělena mezi Staré a Nové Město.
Praha 1, Praha

Muzeum Lega v Praze

Přímo v centru Prahy najdete první soukromé muzeum stavebnice Lego, které je svou velikostí a počtem vystavovaných exponátů největším nejen v ČR, ale i v Evropě. Na ploše 420 m² můžete vidět 20 tematických expozic, které jsou poskládány z více než 1 300 000 kostiček lega.
Praha 1, Praha

Galerie Václava Špály v Praze

Galerie vznikla v roce 1957 v bývalých prostorách prvorepublikového Vilímkova nakladatelství a knihkupectví na Národní třídě v Praze. Ve své výstavní dramaturgii se galerie věnuje zejména žijícím profesionálním českým autorům střední generace.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Um Národní

Tady dáváme prostor kuchařskému, výčepnímu a kavárenskému řemeslu. Tady se projídáme a propíjíme k tomu, kdo jsme.
Praha, Praha

Café Louvre – chodíval sem Albert Einstein, Franz Kafka, bratři Čapkové...

Kavárna Louvre byla založena v roce 1902 a pokračuje v tradici podniku, který byl od počátku špičkou pražského kavárenství i centrem kulturního dění. Nejnovějším počinem je otevření Galerie Louvre, kde na 400 m² můžete zhlédnout či zakoupit soudobé české umění.
Praha 1, Praha

Bistro Knedlín na Národní třídě v Praze

Lákají vás sladké knedlíky? Máme je! Dáváte přednost slanému nášupu? Dopřejte si ho! Připravujeme přes 25 druhů čerstvých knedlíků z bramborového těsta se spoustou náplní. Pochutnáte si i na sladkých a slaných omáčkách, které si ke svému knedlíku můžete objednat.
Praha 1, Praha

Restaurace, pivovar a hotel U Medvídků v Praze

Pivovarnický dům s domovním znamením dvou medvídků vznikl v ulici Na Perštýně někdy na počátku 15. století a je pojmenovaný po jednom z prvních majitelů Janu Medvídkovi; ten tu roku 1466 založil pivovar, fungující až do konce 19. století. Dnes tu najdete restauraci, pivovar a hotel U Medvídků.
Praha 1, Praha