Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Workshop s kapelou Descargon: Globální vliv latinskoamerické hudby
Descargon
Hudební a divadelní akce

Workshop s kapelou Descargon: Globální vliv latinskoamerické hudby

Latinskoamerická kapela Descargon povede v Brně další ze série hudebních workshopů Music Workshops.
Latinskoamerická kapela Descargon povede v Brně další ze série hudebních workshopů Music Workshops. Hudební nadšenci, kteří chtějí nahlédnout pod pokličku umění latin music a případně se něco i přiučit, mají jedinečnou příležitost zúčastnit se zdarma třífázového workshopu s hvězdnou kapelou Descargon na sklepní scéně Divadla Husa na provázku 9. října. Sestavu Descargon tvoří originální mix čtyř latinskoamerických národností v čele s fenomenálním bubeníkem Juliem Barretem a perkusistou Rodrigem Rodríguezem. Julio Barreto je pravou legendou latinskoamerických bicích a chlubí se nejen dynamickým bubenickým stylem, ale hlavně dlouholetou spoluprací s největšími hvězdami žánru. Rodrigo Rodríguez je ceněn jako latinjazzový sideman i parťák hvězd pop-music, namátkou Carlose Santany či George Bensona. Nejenže je workshop zdarma, ale registrovaní účastníci, kteří se workshopu zúčastní, obdrží navíc jako bonus 25% slevu ze vstupenky na koncert kapely Descargon, který se v Brně koná 10. října.

Vše, co musíte udělat pro to, abyste se na workshop dostali, je vyplnit registrační formulář na webu. Nástroje s sebou, jamovat se bude!

Téma workshopu: Latinskoamerická hudba zahrnuje rytmy a styly vzniklé v Latinské Americe nebo s ní související, ale zároveň hudební žánry, jež se vyvinuly ve Spojených státech amerických a v Evropě. Někteří kritici definují latinskou hudbu jako syntézu čtyř prvků: hudebního stylu, geografie, kulturního zázemí umělce a jazyka. První z elementů zahrnuje všechny hudební styly vytvořené v latinskoamerických zemích, jako je salsa, merengue, bachata a tango, jakož i jiné styly odvozené od mainstreamu, například latin pop, rock, jazz a hip-hop.

Provozovatel

Divadlo Husa na provázku

Zelný trh 1
602 00 Brno
Tel.:
+420 724 704 181
Email:
babicka@jazzfestb...
WWW:
www.musicworkshop...
WWW:
https://www.faceb...
GPS:
49,192853 16,609721
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Prohlídky brněnského podzemí

Pojďte s námi prozkoumat historii brněnského podzemí. Je tak temné, že si na něj budete muset řádně posvítit.
Brno, Jihomoravský kraj

Vánoce na náměstí Svobody, Dominikánském náměstí a ve Staré radnici v Brně

Dynamické náměstí Svobody, klidné a pohodové Dominikánské náměstí, romantické a designové nádvoří Staré radnice... Vánoční trhy, které v ulicích Brna navodí tu pravou vánoční atmosféru. Čekají na vás vánoční stromy, betlém, slavnostně nasvícené ulice, vánočně vyzdobené město…
Brno, Jihomoravský kraj

Advent na Zelňáku – Vánoce na Zelném trhu v Brně

Advent na Zelňáku, to jsou lidová řemesla, tradice a kouzlo starých Vánoc, kdy byla doba o něco pomalejší a bylo více času na osobní setkání.
Brno, Jihomoravský kraj

Vánoční hvězda moravských bratří v Brně

Malebné nádvoří Staré radnice pod slavnostně nasvícenou věží rozezní během adventu obří vánoční hvězda. Jedná se o ochranovskou neboli moravskou hvězdu, která vznikla roku 1821 v Horní Lužici, místě, kde působili Moravští bratři.
Brno, Jihomoravský kraj

Dietrichsteinský palác v Brně

Mimořádné exponáty dokumentující pravěk Moravy, Velkou Moravu, Moravu ve středověku, velká kolekce minerálů a nerostů, to vše najdete v jedné ze stálých expozic Moravského zemského muzea v Brně v Dietrichsteinském paláci na Zeleném trhu.
Brno, Jihomoravský kraj

Jazz dance v Brně

Jazz dance se stal v posledních letech velmi populárním tanečním stylem zejména díky televiznímu a filmovému světu. Přijďte si vytančit duši na lekci jazz dance každé pondělí od 18:00 do 19:30.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Socha nahý Mozart v Brně

Přes dva metry vysoká socha od Kurta Gebauera stojí na pět metrů vysokém pískovcovém soklu a shlíží na Zelný trh. Nahý Mozart s dětským tělem a dospělou tváří stojí na svím místě od roku 2008.
Brno, Jihomoravský kraj

Stará radnice v Brně

Obdivovat vzácný gotický portál, nahlédnout do freskového sálu, vystoupat na věž, kochat se pohledem na celé Brno. Zastavit se na Staré radnici stojí za to!
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Grandezza Restaurant v Brně

Restaurant Grandezza najdete v historické části města na Zelném trhu v prostorách stejnojmenného hotelu. Tržiště zde funguje již od 13. století a také kuchaři této restaurace ze zdejších čerstvých surovin připravují své speciality především středomořské kuchyně.
Brno, Jihomoravský kraj

Café Momenta v Brně na Zelném trhu

Kavárna se zajímavými designem, nabídkou zákusků z vlastní výroby a výbornou kávou se nachází na Zelném trhu v centru Brna.
Brno, Jihomoravský kraj

Restaurace Manya

Japonské jídlo plné umami, foodsharing, spousta misek a mističek, pravé saké, delikátní suši, přátelská atmosféra, večírek a retro-maximanyální interiér. To vše najdete v brněnském podniku s tajemným názvem Manya.
Brno, Jihomoravský kraj

Būcheck Brno

Co najdete na Zelném trhu? Přece Būcheck, který zde parkuje od úterý do soboty. Otevírá v 11:30 a zůstává otevřen až do vyprodání zásob.
Brno, Jihomoravský kraj