Úvod > Kalendář akcí > Kurzy a workshopy > Workshop s hudební lázní
Kurzy a workshopy

Workshop s hudební lázní

Během workshopu s Martinou Jeličić (Soundtherapy) si zažijete hudební lázeň – koupel ve zvucích specifických hudebních nástrojů, které vás dovedou do stavu uvolnění, meditace.
Poté, co na vlastní kůži zažijete, jak hluboce mohou zvuky těchto nástrojů na člověka působit, budete mít možnosti si je sami vyzkoušet během následného workshopu. Naučíte se, jak s jednotlivými nástroji zacházet, jak na ně hrát, jak se s nimi naladit, meditovat, uvolnit se a jak si vybrat ten nejlepší nástroj pro sebe.
Budeme pracovat se zpívajícími (tibetskými) mísami, zvokohrami, bubny, kalimbami a bubínky.

1. část
Hudební lázeň
(90 minut)
Budete ležet, plně oblečeni, na podložkách, přikryti dekou a s maskou na očích. Během lázně vůbec nic nemusíte, netřeba jakékoliv zkušenosti, vše vám bude podrobně vysvětleno na místě. Hudební lázeň je velice krásným způsobem, jak se vrátit zpátky k sobě, zpomalit, abychom mohli slyšet svůj vnitřní hlas, své vedení. Asi všichni v dnešní době už víme, že za většinou chronických nemocí stojí stres – neustálé napětí, ve kterém se kolikrát už i nevědomě nacházíme. Během Hudební lázni můžete hluboce uvolnit tělo, Může se vám lépe dýchat, ulevit se Vám od bolesti, pocitu zahlcení povinnostmi a tím pádem i problémů se spánkem, krevním tlakem, únavou a pocitu, že nevnímáte sami sebe… Po lázni bude prostor na sdílení a dotazy.
Přestávka

2. část
Workshop
K dispozici budete mít jednotlivé nástroje, jejichž podstatou je, že je hra na ně velice intuitivní a nejsou třeba jakékoliv předchozí zkušenosti s hudbou či hrou na hudební nástroj. Budeme se učit naslouchat nejenom nástrojům, ale především sami sobě. Pokud byste po nějakém nástroji zatoužili, získáte informace i k tomu, jakým způsobem si vybrat ten nejvhodnější nástroj právě pro sebe a jak s ním pak doma pracovat, nejenom hrát, ale i meditovat, uvolňovat stres a emoce. Podíváme se i na to, jak pomocí nástroje objevovat i svůj hlas.

BROLN – Charitativní koncert pro novoměstskou nemocnici

Horáckou galerii rozezvučí tóny lidových nástrojů. Výtěžek z koncertu podpoří novoměstskou nemocnici.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Vernisáž Výstavy Kopáček: 100

Horácká galerie pořádá další ze série skvělých výstav.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Koncert učitelů ZUŠ

Učitelé novoměstské ZUŠky předvedou svoje hudební nadání spolu se svými studenty v krásných prostorách Horácké galerie.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Vernisáž Výstavy Pavel Herynek

Výtvarník Pavel Herynek, přestože pochází z Vysočiny – z Proseče u Skutče, bude u nás vystavovat poprvé. Představí se zde především prostřednictvím svých kreseb, okrajově budou připomenuty i komorní objekty a šperky, kterým se autor věnuje více než třicet let.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Pohled do duše Antonína Čalkovského

Sonda do niterné, geniální duše Antonína Čalkovského.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Svatý pavouk

Další z promítání artového snímku v krásných prostorách Horácké galerie.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Absolventský koncert

Další z tradičních Absolventských koncertů.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Velikonoční jarmark

Jarmark na zelený čtvrtek v krásných prostorách Horáckého muzea.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Zámek Nové Město na Moravě – sídlo Horácké galerie

Renesanční zámek vznikl ve 2. polovině 16. století. Později jej stavebně poznamenaly nové trendy – baroko v 18. století a novorenesance v 19. století. Dnes v budově sídlí Horácká galerie.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Beachvolleyballový a tenisový kurt pro relaxaci a zábavu

Přijeďte do Nového Města na Moravě, pokud chcete strávit klidnou nebo aktivní dovolenou v nádherné chráněné krajinné oblasti Vysočiny!
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Kostel sv. Kunhuty v Novém Městě na Moravě

Katolický kostel sv. Kunhuty v Novém Městě na Moravě je zasvěcený svaté Kunhutě. Upoutává především hodnotnou sgrafitovou výzdobou fasády od novoměstského rodáka Karla Němce.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Novoměstské hasičské muzeum

Novoměstské hasičské muzeum vzniklo příhodně hned vedle hasičské stanice poloprofesionální jednotky SDH v Novém Městě na Moravě.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Strašidelné muzeum v Horáckém muzeu v Novém Městě na Moravě

Pro malé i velké snílky připravilo Horácké muzeum strašidelné podzemí. Ve sklepení budovy potkáte skřítky, hejkala i bludičky. Přistihnete čerty, jak hrají kuželky, uvidíte ohnivý sud a další překvapení.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě

Horácké muzeum v Novém Městě na Moravě sídlící v budově staré renesanční radnice ze 16. století bylo založeno roku 1892 jako druhé nejstarší muzeum na západní Moravě. Jeho expozice se zaměřují na lidovou kulturu v severní části moravského Horácka.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Naučná stezka Lyžování na Novoměstsku

Naučná stezka Lyžování na Novoměstsku provádí návštěvníky po místech historicky spojených s lyžařskou tradicí v Novém Městě na Moravě a okolí. Měří téměř 8 km a prohlédnete si deset zastavení.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Historie lyžování v Novém Městě na Moravě

Nové Město na Moravě, to není jen běžecké lyžování a tradiční zimní závody. Centrum města bylo prohlášeno za městskou památkovou zónu a nabízí několik zajímavých památek a domů k nahlédnutí.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Bona café v Novém Městě na Moravě

Kavárna Bona café se nachází na náměstí v Novém Městě na Moravě. Připraví vám zde kvalitní výběrovou kávu z liberecké pražírny Nordbeans. Ochutnat můžete i dorty a zákusky vlastní výroby.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Vila NMNM v srdci Žďárských vrchů

Vila stojí na krásném velkém pozemku se zahradou, na kterém je ještě samostatný zahradní domek. Dvě podlaží vily, v nichž najdete dva prostorné a dřevem vonící apartmány, pohostí až 12 osob.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Pivovar Hejkal v Novém Městě na Moravě

Pivovarská tradice v Novém Městě na Moravě byla na 111 let přerušena. Ale v roce 2017 byla zase obnovena a od té doby se zde vaří pivo podle vlastní receptur z kvalitních surovin a podle starých osvědčených technologických postupů vařené.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Kästle Residence v Novém Městě na Moravě

Nově vybudovaná Kästle Residence se nachází v samém centru Nového Města na Moravě v srdci Vysočiny. Díky své atraktivní poloze je ideálním místem nejen pro nadšené sportovce a rodiny s dětmi, ale pro každého, kdo hledá aktivní odpočinek.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Hotel Horní Dvůr – kvalitní ubytování na statku Pernštejnů

Původní objekt hotelu Horní Dvůr sloužil po řadu století jako statek, jehož historie spadá až do 16. století. Nabízí příjemné, nadstandardní ubytování na Vysočině v citlivě zrekonstruovaných prostorách, se zachovanými fragmenty původní výzdoby.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Ekonocležiště u rybníku Koupaliště v Novém Městě na Moravě

Na Vysočině funguje první ekonocležiště, u rybníku Koupaliště v Novém Městě. Turisté ve Žďárských vrších můžou přespat na prvním ekologickém nocležišti v kraji. Najdou ho u rybníka Koupaliště v Novém Městě na Moravě. Jednoduché zázemí tvoří dřevěný domek, toalety, dřevěné stojany na kola a ohniště.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Ochutnejte speciality Maršovské rychty

Nabízíme široký výběr jídel české i světové kuchyně, v klidném prostředí Českomoravské vrchoviny 0,5 km severně od Nového Města na Moravě v malebné obci Maršovice.
Nové Město na Moravě, Kraj Vysočina

Jasenka – rekreační středisko Zubří

Areál rekreačního střediska Jasenka se nachází na území chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy v samotném srdci Vysočiny, na kraji obce Zubří. Rekreační středisko je obklopeno smrkovými lesy a loukami a nabízí tak perfektní příležitost k uspořádání letního tábora, školy v přírodě nebo firemní akce.
Zubří, Kraj Vysočina