Úvod > Kalendář akcí > Hudební a divadelní akce > Will Bernard Trio v Reduta Jazz Clubu
Hudební a divadelní akce

Will Bernard Trio v Reduta Jazz Clubu

Soul jazz v Redutě zazní 26. března.
Trio Willa Bernarda v sestavě kytara, varhany a bicí hraje zejména Willův originální repertoár doplněný širokou paletou různorodých vlivů s důrazem na moderní interpretaci klasické soul-jazzové varhanní hudby z šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Willův sound je nejčastěji popisován jako mix Granta Greena a Billa Frisella.

Will Bernard, kapelník žijící v New Yorku, nahrál za svou dosavadní kariéru pět alb. K poslednímu, Blue Plate Special, si přizval hvězdy jako je John Medeski a Stanton Moore. Will pochází z Berkeley v Kalifornii. Svým otevřeným hudebním myšlením ovlivnil zvuk mnoha kapel, jejichž hudební zaměření sahá od jazzu, přes hip hop a world music až k experimentální hudbě.

Za Bernardovu nejvíce ceněnou spolupráci můžeme označit jeho působení v kapele T. J. Kirk (s Charlie Hunterem), jejich druhá nahrávka If Four Was One pro Warner Bros. byla v roce 1997 nominována na cenu Grammy. Jako kapelník se Will prosadil hned rok poté, když vydal album Medicine Hat, kde předvádí skvělou techniku i cit pro funky a zemitý soul-jazz.

Následující dvě desky si Will nahrál pod vlastním labelem Drek to Discs. Další nahrávky ale už vydává u dnes pro něj domovského vydavatelského labelu Palmetto Records a skutečně se mu daří. Za své album z roku 2007, nazvané Party Hats, získává nominaci na Grammy v sekci Contemporary Jazz. Na další nahrávce u Palmetto – Blue Plate Special předvádí svá hudební kouzla po boku Stantona Moorea, Andy Hesse a Johna Medeskiho.

Nepřetržitou dodávku životní energie získává Will Bernard na koncertních turné s vlastní kapelou, jako člen Stanton Moore Tria, 20th Congress Roberta Waltera, skupiny Groundation a v mnohých dalších sestavách. Wil Blades je talentovaný mladý hráč na Hammond B3, pocházející taktéž z Berkeley v Kalifornii. Svoji uměleckou inspiraci čerpá ze hry Jimmyho Smithe či Dr Lonnie Smithe.

Simon Lott, průkopnický bubeník z New Orleans, se při svém hraní nechává inspirovat jednak svými kořeny z jazzové Mekky New York City, ale i funkem, rockem nebo free jazzem. Kytarista Will Bernard koncertoval v Česku již několikrát, ať už s vlastním triem nebo třeba s kapelou Stantona Moora. Nedávno se přestěhoval z Kalifornie do New Yorku a vydal novou desku Outdoor Living.

Will Bernard byl mnoho let kytaristou a band lídrem v oblasti San Franciska. Jak sám říká, vždy ale obdivoval scénu kolem newyorského klubu Knitting Factory, a tak se na východní pobřeží odstěhoval nadobro. Hudbu, kterou hraje, popisuje jako soul jazz, je ale také charakterizována jako instrumentální jazz-funk s výraznými vlivy neworleánského hudebního prostředí. Vedle vlastního tria má spoustu dalších hudebních projektů, které dokazují, že jeho hudební rozptyl je mnohem širší (třeba i v oblasti reggae a hip-hopu).

Bernard spolupracoval s řadou muzikantů, za Bernardovu nejvíce ceněnou spolupráci lze označit jeho působení v kapele T. J. Kirk (s Charlie Hunterem), jejich druhá nahrávka If Four Was One byla v roce 1997 nominována Grammy. Jako bandleader se prosadil hned rok poté, když vydal album Medicine Hat, kde předvádí skvělou techniku i cit pro funky a zemitý soul-jazz.

Provozovatel

Reduta Jazz Club

Národní 20
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 224 933 487
Email:
info@redutajazzcl...
WWW:
www.redutajazzclu...
GPS:
50,082032 14,418352
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: 330 Kč

 
 
 

Tribute To World Legends – Ray Charles

Raye Charlese a Lee Andrew Davisona nepojí jen láska k hudbě, ale i elán a touha tvořit hudbu publiku, které jí ocení a předá dalším generacím.
Praha 1, Praha

Tribute To World Legends – Ray Charles

Raye Charlese a Lee Andrew Davisona nepojí jen láska k hudbě, ale i elán a touha tvořit hudbu publiku, které jí ocení a předá dalším generacím.
Praha 1, Praha

Best of Jazz, Soul & Funk with Lee Andrew Davison

L. A. Davison, původem z Oklahomy, kde získal hudební vzdělání je nejen skvělý zpěvák, ale též omračující showman.
Praha 1, Praha

Magické Vánoce v Praze – Pocta slavným kouzelníkům

Dvojice světoznámých kouzelníků, kteří vás zaručeně ohromí!
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Národní třída v Praze

Národní třída je jednou z nejznámějších a nejstarších pražských ulic. Nachází se na rozhraní Starého a Nového Města, a vede od Jungmannova náměstí až k mostu Legií. Ve středověku, stejně jako v ulici Na Příkopě, zde stály hradby Starého města.
Praha 1, Praha

Reduta Jazz Club

Reduta Jazz Club je již od nepaměti legendárním místem, kde se snoubí skvělá hudba, neotřelá zábava a historie. Brzy po otevření se Reduta stala vyhledávaným podnikem všech milovníků jazzu a je tomu tak dodnes. Přijďte se i Vy nechat okouzlit jedinečnou atmosférou!
Praha 1, Praha

Divadlo Minaret

Divadlo Minaret je profesionálním činoherním divadlem pro děti. Hrají zde autorské činoherní pohádky pro děti, s písničkami od oblíbených hudebních autorů jakými jsou Petr Malásek, Vladimír Franz, Jarek Nohavica a další.
Praha 1, Praha

Černé Divadlo Image

Užijte si hru světel, černé divadlo, pantomimu i moderní tanec. Není divadlo jako divadlo. Černé divadlo je jiné, světlo je jiné a tma je jiná. Černá tma černého divadla je plná fantazie. Z tajemné a jakoby nekonečné hloubky černého kabinetu k vám přicházejí poetické obrazy.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Crème de la Crème v Národní ulici

Honza Hochsteiger alias „pan Zmrzlinka“ má na dělání té nejlepší zmrzliny univerzitu, jako fakt! Vlastně v tom leží už od roku 2002, kdy pracoval pro italské zmrzlináře v Praze. Pak žil v Trentu a ono technické vzdělání si přivezl z Carpigiani Gelato University v Bologni.
Praha 1, Praha

Bistro Knedlín na Národní třídě v Praze

Lákají vás sladké knedlíky? Máme je! Dáváte přednost slanému nášupu? Dopřejte si ho! Připravujeme přes 25 druhů čerstvých knedlíků z bramborového těsta se spoustou náplní. Pochutnáte si i na sladkých a slaných omáčkách, které si ke svému knedlíku můžete objednat.
Praha 1, Praha

Restaurace, pivovar a hotel U Medvídků v Praze

Pivovarnický dům s domovním znamením dvou medvídků vznikl v ulici Na Perštýně někdy na počátku 15. století a je pojmenovaný po jednom z prvních majitelů Janu Medvídkovi; ten tu roku 1466 založil pivovar, fungující až do konce 19. století. Dnes tu najdete restauraci, pivovar a hotel U Medvídků.
Praha 1, Praha

Hotel Unitas Praha

Unitas se nachází v bývalém klášteře, 250 metrů od Karlova mostu. Nabízí ubytování v prostorách s pohnutou historií – původně místo obytných domů, později klášter jezuitů a šedých sester, za komunismu věznicí, kde byl uvězněn i Václav Havel.
Praha 1, Praha