!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Westernové městečko Boskovice - premiéra představení Vinnetou
Akce pro děti

Westernové městečko Boskovice - premiéra představení Vinnetou

Kdy 18. červenec 2020
Letošní premiérou Westernového městečka Boskovice, které vzniklo před zhruba dvaceti lety v pískovcovém lomu u Boskovic na Blanensku, je představení Vinnetou I. Jde o převedení slavného filmu Vinnetou I. z roku 1963 do divadelní podoby.
Letošní premiérou Westernového městečka Boskovice, které vzniklo před zhruba dvaceti lety v pískovcovém lomu u Boskovic na Blanensku, je představení Vinnetou I. Jde o převedení slavného filmu Vinnetou I. z roku 1963 s Pierrem Bricem (apačský náčelník Vinnetou) a Lexem Barkerem (Old Shatterhand) do formy divadelního představení. Koná se v přírodním amfiteátru městečka, které patří k největším zařízením svého druhu ve střední Evropě.
   
Ve snaze předložit divákovi silný romantický příběh se představení striktně drží filmové předlohy. Děj tedy nebyl nijak upravován ani vylepšován. Využívány jsou dialogy z původního filmu. Tvůrci představení si na ně zakoupili autorská práva.
 
Vinnetou I. je prvním z filmů o náčelníkovi Apačů, které byly natočeny na motivy knih německého spisovatele Karla Maye. V tomto příběhu se Vinnetou seznamuje s mladým německým zeměměřičem. Ten přijíždí na Divoký západ, aby dohlédl na stavbu železnice.

Zálesák Sam Hawkins mu dá přezdívku Drtící pěst - Old Shatterhand. Vinnetou spolu s Old Shatterhandem čelí zlosynovi Fredericu Santerovi a jeho bandě. Chce totiž stavět železnici přes loviště Apačů, což se mu podaří. Nakonec se náčelník a zálesák stávají pokrevními bratry, aby i nadále střežili mír mezi Indiány a bílými kolonisty přijíždějícími na západ.
 
Po několika měsících náročné práce vznikla v amfiteátru městečka unikátní scéna. Tvoří ji přesné kopie budov z filmu; jednopatrový Salon, v němž se opevnil padouch Santer se svojí bandou, sídlo Apačů - tzv. pueblo i se čtyřmetrovým totem, nádraží městečka Roswell.

Kvůli představení bylo postaveno 60 metrů dlouhé kolejiště s umělým tunelem. Byla postavena funkční, 3000 kilogramů vážící kopie historické lokomotivy. Vzniklo jezírko připomínající řeku Rio Pecos pro souboj Old Shatterhanda a náčelníka Iču-čuny. Kulisu dotváří čtyřmetrové umělé kaktusy. Zajímavostí při představení je devítimetrový vodopád, kvůli němuž byly vybudovány dvě nádržky. V představení jsou četné efekty, jsou do nich zapojeni jezdci na koních. K nejatraktivnějším bude patřit okamžik, kdy lokomotiva najede do boční zdi jednopatrového Salonu, aby z něj Old Shatterhand vystrnadil Santerovu bandu.
 
Premiéra - polovina července, termín: sobota 18. července, 18:00
Režisér: Igor Krištof
jednatel městečka: Luboš Jerry Procházka
Obsazení: Vinnetou - Michal Bednář, Old Shatterhand - Martin Veselý, Nšo či - Alena Šlahařová, Sam Hawkins - Marián Furdek, Tangua - Aleš Kučera, Bullock - Libor Čermák, Frederic Satnter - Stanislav Fiala, Tuf tuf - Jiří Zaťko, Benkroft - Vladimír Kendík, Bella - Lucie Doležalová, Myší ocásek - Hanka Tesařová, Inču čuna - Tomáš Tvrdík a další.  
 
Víte že?
- „Vinnetou je filozofie“ - výrok Pierra Brice při křtu jeho knihy Vinnetou a já (2005)
- knihy o Vinentouovi udělali z Karla Maye jednoho z nejčtenějších německých spisovatelů
- o apačském náčelníkovi Vinnetouovi bylo natočeno s Pierrem Bricem 11 filmů (dále např. Poklad na Stříbrném jezeře, Vinnetou - Rudý gentleman, Vinnetou - Poslední výstřel)
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 27. 6. 2020