Úvod > Kalendář akcí > Společenské akce > Ženy v umění
w♀men in art
Společenské akce

Ženy v umění

Tato akce již proběhla a není tedy aktuální. Prohlédněte si aktuální akce v okolí této již neaktuální akce, prozkoumejte aktuální akce v regionu Jihomoravský kraj nebo navštivte Společenské akce v celé ČR.
První ročník konference w♀men in art věnující se podpoře žen v umění.
První ročník konference w♀men in art věnující se podpoře žen v umění. (Nejenom) po celou sezonu 2022/2023 CO.LABS podporuje ženy (nejen) umělkyně. Konference vyrůstá z poslání zóny nezávislého umění CO.LABS, které reflektuje současné potřeby umělecké sféry a usiluje o aktivní zabezpečení podpory, rozvíjení a růst uměleckého sektoru s důrazem na angažovanost, posouvání úrovně kvality a hranic uměleckých druhů a žánrů. Konference w♀m̴e̴n̴ in art si klade za cíl propojení českých a zahraničních umělkyň a odbornic s odbornou veřejností, ale také propojení umělců a umělkyň z nezávislé i zřizované sféry navzájem. Nabízí prostor pro prezentaci své práce / tvorby, možnost inspirovat se, sdílet, navzájem naslouchat, a učit se.

Tématem prvního ročníku je “Nepoměr”. Ambicí konference je konečně otevřít témata týkající se žen v umění. Témata, která jsou zde s námi dlouho, ale z nějakého důvodu se jim vyhýbáme. Je v umění skutečně méně žen než mužů? Je pravdivá teze, že žen v umění na vedoucích pozicích je rapidně méně než mužů? A jaké mohou být příčiny onoho nepoměru? Těch všech se chceme dotknout a především je nahlas pojmenovat. Ženy a leadership. Mateřství a výkon povolání. Status umělkyně. Pay gap. Ženy v kolektivech. Umělecké vysoké školy a následný nástup do praxe.

V průběhu jednoho dne se nám představí velké množství žen, které formou příspěvků otevřou výše nastíněná témata. V letošní roce se ve výběru hostek konference zaměříme na odbornice z oblasti gender studies, feminismu, sociologie, psychologie, ale také z umělecké praxe, konkrétně z oblasti performing arts. Velké množství příspěvků / tematických okruhů konference bude věnovaných obecným problémům či fenoménům, se kterými se ženy působící v oblasti umění potýkají napříč různými profesemi.


10:00- 11:00 – registrace účastníků konferenční přehlídky

11:00 – 12:30 – možnost sebeprezentace – prezentace umělkyň, uměleckých kolektivů – OPEN MIC

12:45 – 13:45 – představení IF

13:45 – 15:30 – pauza (obed; networking nebo chill)

15:30 – 18:30 – konference za účasti speciálních hostek

18:30 – 19:15 – pauza (večeře, networking nebo chill)

19:30 – 21:30 – představení katalyzátor_stability

Provozovatel

CO.LABS

Kounicova 20
602 00 Brno
Tel.:
+420 608 611 060
Email:
vstupenky@colabs.cz
WWW:
https://www.colab...
GPS:
49,203133 16,600756
 
Region:
Jihomoravský kraj
Oblast:
Brno a okolí
Město:
Brno
Tipy na výlet:
Brno a okolí
 

Cena

Cena: 200 Kč

 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

50. mezinárodní filmový festival Ekofilm

50. ročník festivalu je na obzoru! Připravte se na nejstarší filmový festival o životním prostředí v Evropě, který vás zavede do světa špičkových dokumentů, inspirativních workshopů, přednášek a besed s odborníky a osobnostmi z různých oborů.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Dny evropského filmu 2024

Dny evropského filmu (DEF) proběhnou v termínu od čtvrtka 4. dubna do neděle 14. dubna. Hlavní část programu 31. ročníku se koná v Praze, Brně a Ostravě od 4. do 9. 4., poté následují festivalové ozvěny v regionech.
Brno, Jihomoravský kraj

Královský košt Brno

Zveme vás na nezapomenutelnou degustaci českých a moravských vín. Přijďte ochutnat lahodná vína, která v sobě skrývají zeměpisnou i kulturní bohatost našich vinic.
Brno, Jihomoravský kraj

Venezuelan cooking workshop

Přijďte na venezuelský kulinářský workshop a zažijte lahodné chvíle plné exotických chutí. Naučte se připravovat tradiční pokrmy jako jsou AREPAS, CACHAPAS, a TEQUEÑOS, a to vše pod vedením rodilé Venezuelky. Přijďte a prožijte okamžik, kdy se ocitnete na chvíli v jižní Americe!
Brno, Jihomoravský kraj

Oil painting workshop

Výtvarná dílna v angličtině s vínem.
Brno, Jihomoravský kraj

Multikulturní grilovačka s Brusinkou a Nairi

Další Multikulturní společná grilovačka s Multikulturním centrem Brusinka a Arménským spolkem Nairi pro naše přátele v Otevřené zahradě v Brně proběhne 21.04 od 14 hodin!
Brno, Jihomoravský kraj

Divadelní monodrama Anny Gordejevové

Zveme vás na divadelní monodramu Anny Gordejevové "Naruby" v ruštině, které se uskuteční s podporou Multikulturního centra Brusinka v Brně a TIC BRNO dne 12. května.
Brno, Jihomoravský kraj

Janova dílna v Lužánkách

Chtěli byste si vyrobit něco do bytu či domu nebo renovovat nábytek? Ale chybí vám dílna, nářadí nebo zkušenosti? V lužáneckém LUSKu všechno máme! Jednodenní Janova dílna je pro začátečníky i pokročilé a také pro kutily a kutilky, kteří si chtějí svoji dílnu vybavit.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Co.Labs – zóna nezávislého umění

Co.Labs je otevřená, kreativní a nezávislá platforma, jež aktivně zabezpečuje podporu, rozvíjení a růst uměleckého sektoru s důrazem na angažovanost, posouvání úrovně kvality a hranic uměleckých druhů a žánrů.
Brno, Jihomoravský kraj

Alpský klub Brno – lezcem na zkoušku

Kurz orientovaný na zájemce, kteří by rádi vyzkoušeli o čem lezení vlastně je.
Brno, Jihomoravský kraj

Kurzy fotografování Brno

Chcete pořizovat krásné snímky a umět je i působivě upravit? Začněte výběrem z nabídky kurzů fotografování. Pokročte na novou úroveň pod vedením profesionálních fotografů.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Tenis a nohejbal Kraví hora

Tenisový komplex v areálu VUT na ulici Rybkova se skládá ze sedmi antukových a dvou betonových kurtů pro nohejbal.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Kino Art v Brně

Artové kino s více než stoletou historií vyniká svou originální filmovou nabídkou a nevídanou kreativitou v dalším programu. V programu najdete premiéry, filmovou klasiku i experimentální snímky. Pořádá také pop-up projekce na netradičních místech, festivaly, přehlídky a tematické večery.
Brno, Jihomoravský kraj

Památník Leoše Janáčka v Brně

V domku, kde žil Leoš Janáček, se dozvíte vše o jeho životě i tvorbě. Nachází se zde audiovizuální sál, součástí expozice je výstava věnovaná skladatelovým vrcholným dílům a především kompletně dochovaná Janáčkova pracovna.
Brno, Jihomoravský kraj

Rusty Nail music club – bluesový hudební klub ve středu Brna

Přijďte se pobavit do bluesového klubu ve středu Brna, s příjemnou atmosférou a živou muzikou.
Brno-střed, Jihomoravský kraj

Jihozápadní bastion – prohlídka podzemí na hradě Špilberku

Jihozápadní bastion vznikl v rychlosti, během pouhých dvou let, aby byl Špilberk připraven na návrat Švédů k Brnu v květnu 1645. Měl ubránit západní část hradu, kde dosud byly jen malé kamenné bašty renesanční hradby. Právě od západu přitom Špilberk čelil největšímu náporu švédských vojsk.
Brno, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a pizzerie La Strada v Brně

La Strada je nevšední restaurace a pizzerie směřující k italské kuchyni a s tím pochopitelně spojenou pizzou, na své si však přijdou i milovníci steaků, ryb, pokrmů z vepřového, hovězího a kuřecího masa, čerstvých salátů a dezertů.
Brno, Jihomoravský kraj

Čokoládovna a kavárna Minach – místo s jedinečnou čokoládou v Brně

Čokoládovna Minach byla otevřena v roce 2005, jako první svého druhu a nachází se v prostorách památkově chráněné Alpha passage v centru Brna na Poštovské ulici.
Brno, Jihomoravský kraj

Pivnice Sborovna v Brně

Stylová pivnice a restaurace moderního konceptu se nachází v prostoru funkcionalistického evangelického kostela Husova sboru v Tyršových sadech v centru Brna.
Brno, Jihomoravský kraj

Divoká vařečka – kulinářské studio v Brně

Myšlenka otevření kulinářského studia v Brně se zrodila během roku 2008. Od myšlenky to byl už jenom krůček k samotné realizaci projektu. Hlavním cílem je zábavnou a nenásilnou formou učit uvařit chutné a zdravé pokrmy.
Brno, Jihomoravský kraj

U Průmyslovky – Logáro

Pravá brněnská hospoda U průmyslovky alias Logáro má více než 125letou tradici.
Brno, Jihomoravský kraj

Gastropub U Sajmona pod Hájkem v Brně

U Sajmona pod Hájkem nabízí kvalitně servírované pivo, výbornou kuchyni nebo originální burgery.
Brno, Jihomoravský kraj

Vegalité – veganská a vegetariánská restaurace a klub

Zaměřujeme se převážně na veganskou stravu s možnostmi pro laktovegetariány a celiaky. Při výběru surovin klademe důraz na lokální a kvalitativní kontext, abychom tak ztenčili lidskou stopu na naší planetě, ale zároveň byli spokojeni s hodnotou u nás zpracovávaných potravin.
Brno, Jihomoravský kraj

Kavárna Punkt.

Interiér kavárny Punkt. je inspirován minimalistickými hipsterskými kavárničkami a klíčovým prvkem je mořené borové dřevo. Podnik nabízí výběrovou kávu z českých i zahraničních pražíren na espresso i na filtr.
Brno, Jihomoravský kraj