Vzpomínkové odpoledne na Marii Popelkovou.
Vzpomínkové odpoledne na Marii Popelkovou – neděle 7. června 2026 v 16 hodin.
V únoru letošního roku přišla smutná zpráva o odchodu S. M. Terezie Marie Popelkové, která mnoho let vedla na novoměstském gymnáziu pěvecký sbor. Svým působením ovlivnila mnoho generací studentů, které přivedla k vážné hudbě. Mnozí si dodnes pamatují skladby, které zpívali na koncertech. I proto přišla jedna z bývalých členek sboru Magda Svobodová s myšlenkou uspořádat setkání, na které vás srdečně zveme. Osobní vzpomínky a fotografie jsou vítány.
Připojte se k vzpomínkovému odpoledni na Marii Popelkovou 7. června 2026 v Novém Městě, kde se sdílejí osobní vzpomínky i hudební zážitky.
Vzpomínkové odpoledne se koná v neděli 7. června 2026 v 16 hodin.
Marie Popelková vedla pěvecký sbor na novoměstském gymnáziu.
Myšlenku uspořádat setkání navrhla Magda Svobodová, bývalá členka sboru.
Svým působením ovlivnila mnoho generací studentů a přivedla je k vážné hudbě.
Na setkání si mnozí připomínají skladby, které zpívali na koncertech pod vedením Marie Popelkové.
Na vzpomínkové odpoledne jsou zváni všichni, kteří si chtějí Marii Popelkovou připomenout.
Návštěvníci mohou přinést osobní vzpomínky a fotografie.
Hlavním programem je setkání a sdílení vzpomínek na Marii Popelkovou.
Setkání se pořádá na počest Marii Popelkové, která letos v únoru zemřela.
Marie Popelková zanechala významnou stopu ve vzdělávání a hudebním životě studentů novoměstského gymnázia.
Otázky a odpovědi jsou automaticky sestaveny z obsahu této stránky.