Úvod > Kalendář akcí > Kurzy a workshopy > Vytvaruj si středověk
Vytvaruj si středověk
Šanci tvořit dobovou keramiku Pražané dosud nedostali. To se však mění s kurzy, které pro návštěvníky ve spolupráci s odborníky z Muzea hlavního města Prahy připravili studenti Arts managementu. Vlastní výtvory si poté účastníci kurzu porovnají s reálnými exponáty v muzeu.
Dne 16. listopadu představí Muzeum hl. města Prahy v domě U Zlatého prstenu dlouho očekávanou archeologickou výstavu Den na tržišti. Tato výstava je přenesena z polského města Wroclawi, jehož legendárním zakladatelem byl český kníže Vratislav. 

Souběžně s výstavou se jako doprovodný program uskuteční kurzy historické keramiky inspirované řemeslnými technikami 14. století v českých zemích. Součástí celodenního programu bude prohlídka výstavy Den na tržišti s muzejním odborníkem. Cena vstupenky zahrnuje také lahodné občerstvení, které si návštěvníci budou moci vychutnat během modelování. 

Tyto kurzy se uskuteční ve dnech 19.11., 26.11. a 10.12. od 10:00 v ateliéru U Peců na Jungmannově náměstí. Tvorbou historické keramiky návštěvníky provede Kateřina Pecová – dcera akademického malíře Jiřího Peci. Po lekci v ateliéru a krátké pauze na oběd bude následovat odborná komentovaná prohlídka v domě U Zlatého prstenu. Celodenní program zajišťují studenti oboru Arts Management z Vysoké školy ekonomické ve spolupráci s Muzeem hl. města Prahy.  
 

Provozovatel

Ateliér U Peců

Jungmannovo náměstí 4
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 608 269 426
Email:
andreablahova0@gm...
GPS:
50,083248 14,422662
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
Tipy na výlet:
Praha 1 a okolí
 

Vstupné

Cena: 1 200 Kč

Snížená cena: 1 100 Kč

Poznámka:Snížené vstupné se vztahuje na studenty a maminky na mateřské

 

Časová náročnost

6,0 hodin

 
 

Karel Čapek – Pohádka ptačí

Loutkově-činoherní představení pro děti od 3 let. O čem si ptáci povídají? Co se stalo vrabčákovi z Dejvic? Jak k tomu ptáci přišli, že umějí létat? To vše se dozvíte v pohádce Karla Čapka, která nebyla dosud nikdy inscenovaná.
Praha 1, Praha

Josef Čapek – O pejskovi a kočičce

To bylo tenkrát, když pejsek a kočička spolu hospodařili a chtěli všechno dělat tak, jak to dělají velcí lidé. Ale oni to vždycky tak neuměli …
Praha 1, Praha

Josef Čapek – O pejskovi a kočičce

To bylo tenkrát, když pejsek a kočička spolu hospodařili a chtěli všechno dělat tak, jak to dělají velcí lidé. Ale oni to vždycky tak neuměli …
Praha 1, Praha

Můj nejlepší kamarád

Komediální archetyp hravého lháře, který se dokáže vykroutit i ze zdánlivě bezvýchodných situací a vymýšlí si s takovou intenzitou, jako by to byl skutečně zažil, migruje světovou dramatikou od antiky přes Alarcóna, Corneille, Goldoniho až právě po Érica Assouse.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Kostel Panny Marie Sněžné v Praze

Chrám je nejvyšší kostelní stavbou v Praze a byl založen jako součást karmelitánského kláštera českým králem a císařem Karlem IV. v roce 1347 jako památka na jeho korunovaci.
Praha 1, Praha

Prague museum of Meissen porcelain

Nově otevřené muzeum míšeňského porcelánu – Prague museum of Meissen porcelain v centru Prahy.
Praha 1, Praha

Pomník Josefa Jungmanna v Praze

Pomník Josefa Jungmanna tvoří dominantu Jungmannova náměstí v centru Prahy. Byl slavnostně odhalen 15. května 1878. Při této příležitosti byl Františkánský plácek přejmenován na Jungmannovo náměstí a někdejší Široká ulice na ulici Jungmannovu.
Praha 1, Praha

Palác Ara v Praze

Palác Ara, který najdete jen pár kroků od Václavského náměstí a bulváru Na Příkopě, bezpochyby patří k ikonám českého funkcionalismu.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace U Pinkasů na pražském Novém Městě

Proslulá česká restaurace s dlouholetou tradicí se nachází jen kousek od Václavského náměstí. Pochutnat si zde můžete na specialitách tradiční české kuchyně, Plzeňském Prazdroji přímo z tanku a jistě oceníte i neopakovatelnou zdejší atmosféru.
Praha 1, Praha

Café Truhlárna na Jungmannově náměstí

Na Jungmannově náměstí uprostřed Prahy najdete Café Truhlárna. Dáte si zde výběrovou kávu, dezerty malých lokálních pekáren a cukráren, víno z vinařství z Pálavy, točené pivo a mnoho dalšího. Můžete přijít posedět i na zahrádku.
Praha 1, Praha

Lahůdky Zlatý kříž v Jungmannově ulici

Jedničkou v pražském sortimentu lahůdek je už od první republiky Zlatý kříž u Jungmannova náměstí. Nabízí chlebíčky, jednohubky, obložené mísy, slané slavnostní dorty, zákusky a mnoho dalších lahůdek pro každou příležitost.
Praha 1, Praha

Hotel Liberty v Praze

Ve 4hvězdičkovém Hotelu Liberty v centru Prahy naleznete celkem 32 luxusních pokojů a apartmánů. Některé z pokojů nabízejí příjemný pobyt na balkónu či terase. Hotelové suity jsou dvoupodlažní a skýtají jedinečný pohled na Pražský hrad.
Praha 1, Praha