Se stejným cílem jako ve Francii – tj. představit to nejlepší z autorské tvorby za uplynulý rok – se od roku 1987 pořádá Výtvarná
Litomyšl. Nabízí se vám tak jedinečná možnost
poznat současnou tvorbu v dílech autorů s vazbou k Litomyšli ve více než šedesáti rozmanitých podobách.
Nenechte si ujít výstavu, která každoročně slouží jako místo pro setkávání výtvarníků,
sdílení inspirací a přináší také jedinečnou možnost
zakoupit si díla etablovaných výtvarníků i těch, kteří jsou teprve v začátcích své umělecké cesty.
V pátek 13. září proběhne slavnostní vernisáž výstavy, která představí díla místních, s Litomyšlí spjatých výtvarníků. Prolnutí několika generací, stylů i technik umožní spatřit současnou podobu výtvarné Litomyšle. Každoročně vedle sebe vystavují významné výtvarné osobnosti i začínající autoři.
Veronika Šrek Bromová, Jaroslav J. Alt, Aleš Lamr, Šárka Hrouzková, Bedřiška Uždilová nebo Vladimír Vích spolu s mladými umělci
Alešem Hvízdalem, Nikolou Tláskalovou, Janou Kolářovou, Ondřejem Moučkou nebo Lenkou Řemínkovou a mnoha dalšími doplňují pestrou mozaiku současné podoby výtvarné Litomyšle. Nebojte se a představte svá díla!
Výstavu můžete navštívit do 17. listopadu. Přijďte se seznámit s výtvarníky – těšíme se na viděnou!