Úvod > Kalendář akcí > Výstava Ženy na poště
Výstava Ženy na poště
"> "> "> "> "> ">
6.11.
12.4.
+ Přidat foto

Výstava Ženy na poště

Kdy 6. listopad 2019 9:00 - 12. duben 2020 17:00 Výstavy
Výstava se věnuje působení žen v poštovní službě českých zemí od první poloviny 16. století až do nedávné minulosti.
Prostřednictvím velkoformátových tematických panelů, rozdělených do tří chronologicky řazených částí, a množství jedinečných trojrozměrných exponátů, je představeno nejen uplynulých sto padesát let, které ženy strávily v poštovních službách, nýbrž i období které tomu předcházelo.

Za určitých podmínek totiž mohly ženy pracovat u poštovní správy od 16. století a v některých případech se již tehdy staly respektovanými partnery v převážně mužském prostředí. Výstava si tak klade otázky typu: jak to bylo možné?, co k tomu dalo podnět?, nebo jakým vývojem ženská otázka v poštovním prostředí v průběhu pěti století prošla? Kvůli snazšímu nalézání mnohdy nejednoznačných odpovědí je výstava koncipována jako kombinace chronologicky a tematicky řazeného příběhu vybraných profesních skupin, v nichž ženy ve větším množství působily.

Navození dobové atmosféry napomáhá nejen bohatý obrazový doprovod, ale i životopisné medailony konkrétních osob, jejichž často spletité osudy působivě dokládají proměny ženské otázky v poštovním prostředí. V dětském interaktivním prostoru se pak nejen děti mohou skutečně octnout v kůži ženy na poště. 
 

 
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 11. 2019