Úvod > Kalendář akcí > Výstava Zdeňka Saletová. z – NIT – ra
Dílo Zdeňky Saletové
"> Dílo Zdeňky Saletové
10.11.
27.2.
Přidat foto
Výstavy

Výstava Zdeňka Saletová. z – NIT – ra

Zdeňka Saletová patří ke střední generaci umělců, jejichž tvůrčí cesta je provázána se zlínskou výtvarnou scénou. Ačkoliv od počátku inklinuje k sochařství, její tvorba se formuje na širším základu a vyznačuje se mimořádným citem pro kombinaci rozmanitých technik a přístupů.
Zdeňka Saletová (1980) patří ke střední generaci umělců, jejichž tvůrčí cesta je provázána se zlínskou výtvarnou scénou. Je absolventkou Zlínské soukromé vyšší odborné školy umění a Akademie výtvarných umění v Praze, kde studovala v letech 2003 až 2009 v ateliérech Jana Koblasy, Miloše Šejna a Jindřicha Zeithammla. 

Ačkoliv od počátku inklinuje k sochařství, její tvorba se formuje na mnohem širším základu a vyznačuje se mimořádným citem pro kombinaci rozmanitých výtvarných technik a přístupů. Tradiční sochařský materiál se tu objevuje vedle křehkého média papíru, slepotisky se doplňují s náročným procesem vyšívání, subtilní kresebné linie střídají pestrobarevné malířské vstupy. Přes variabilitu uměleckých postupů však její dílo zůstává silně vnitřně soudržné. Vychází z hloubky duchovního soustředění a skrze fragmenty našeho světa proniká do dalších dimenzí, aby odkrylo cosi univerzálního a nadčasového.Často se jedná o variace vybraného okruhu motivů, který zahrnuje díla na bázi kruhových útvarů, zpodobení embryonálního stavu člověka, obrazce modlitby, ale rovněž práce čerpající z tvarového a koloristického bohatství lidových krojů. V Krajské galerii výtvarného umění ve Zlíně se jedná o autorčinu první samostatnou prezentaci.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí