!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > Výstava "Z Betléma do Nazaretu"
Betlém
"> Betlém "> Povolání Sv. Matouše
4.12.
27.12.
+ Přidat foto

Výstava "Z Betléma do Nazaretu"

Kdy 4. prosinec 2019 18:00 - 27. prosinec 2019 10:00 Výstavy
Výstava řezeb, tisků a fotografiií s vánoční tematikou. Betlém, vánoční zvyky, fotografie biblických míst z Izraele, fotografie historických betlémů.
  • Cílem výstavy je trochu si užít Adventní čas. Výstava se nachází ve třech místnostech. V první kruhové je betlém a další dvě řezby, které se spolu s pastely vztahují k příběhům z Evangelií. 
  • Místnost proti dveřím jsem tematicky zaměřil na vánoční zvyky. Natiskl jsem pět velkých monotypů s tématy našich národních zvyků. Doplnil jsem je o další tisky a jeden kovový reliéf.
  • V třetí místnosti jsou fotografie.
  • V levé části můžete vidět biblická místa v Izraeli, které jsem nafotil při své cestě v roce 2018. Myslím, že je dobré mít představu o místech, o kterých se v bibli píše, i když po 2000 letech je všechno jinak.
  • V pravé části chodby jsou výjevy narození Ježíše tak, jak je lidé zobrazovali v různých staletích na různých místech. Snažil jsem se nalézt ve svém archivu co nejstarší zobrazení.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 12. 2019