Úvod > Kalendář akcí > Výstava Voda v Galerii Benedikta Rejta v Lounech
Výstavy

Výstava Voda v Galerii Benedikta Rejta v Lounech

Výstava otevírá téma vody v dílech současných výtvarných umělců a zobrazuje je v různých projevech, ať už jako proměnlivý přírodní živel, místo pro koupání či kapky jako elementárního prvku. V květnu přibyde interaktivní instalace AQUARIUM a v červnu proběhne edukativní část LABORATORIUM.
Základem výstavního projektu VODA jsou tematizovaná umělecká díla ze sbírek GBR spolu s díly současných tvůrců, kteří se ve svém díle k tématu vody opakovaně vracejí. Vystavena jsou díla z oblasti malby, sochařství, fotografie, videoartu, opomenuta nezůstane ani zvuková a interaktivní složka.

Výstava je představena ve třech fázích, aby bylo vždy, co objevovat nového: 
22. 3. otevíráme výstavu VODA, představující proměnlivý živel v dílech současných umělců s několika „intervencemi“ z moderny z našich depozitářů
19. 5. otevřeme další interaktivní část výstavy, instalaci AQUARIUM  
3.6. proběhne edukativní část LABORATORIUM.

čt 19.5. od 18 h | AQUARIUM | vernisáž II. části výstavního projektu VODA
➤AQUARIUM je obohacení výstavy o prožitkový rozměr vodního elementu, zprostředkovaný site specific instalací. Interaktivní světelná instalace Vladimíra Buriana vytvoří za využití optických prostředků (hry světel, stínu, barev) smyslový prožitek naší “vodní” lidské podstaty… 
➤Splyneme s vodou, za zpěvu velryb, který bude světelnou instalaci doplňovat. Půjde však o víc než o zvuk. Jde o Cetosonoterapii (CST), navrženou francouzským vědcem Pierrem Robertem de Latour. Tato terapeutická metoda využívá schopnosti zvuků a vibrací vydávaných různými druhy kytovců aktivovat biorezonanci s lidským tělem, vedoucí ke zlepšení duševní pohody a zdraví.

pá 3.6. od 18 h | LABORATORIUM | vernisáž III. části výstavy VODA
Výstava VODA prosákne do všech pater galerie. Poslední část tohoto výstavního projektu, umístěná v hlubině třetího suterénu, je vodní LABORATORIUM Diany Siswartonové. V této experimentální a edukativní části se dostaneme do samého středu nového vědění o vodě. Dozvíte se o strukturované vodě, o čtvrtém vodním skupenství i o géniovi Viktoru Schaubergerovi. Diana Siswartonová představí také svoje zkušenosti a výsledky výzkumů fyzikálních vlastností vody a jejich aplikací. V neposlední řadě uvidíte práce studentů krajinářské architektury FA ČVUT, z ateliéru Salzmann-Bečvářová, které jsou věnované vodě v krajině. Vstupné ZDARMA

K venkovním instalacím byl přizván Ateliér přírodních materiálů Fakulty umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem, vedený Robertem Vlasákem a Janem Krtičkou. Instalace budou vznikat během výstavy a ta se jako voda bude ubírat stále dál za původní „hranice“.

Hlavní síla výstavy spočívá v tvorbě současných autorů, z ateliérů budou zapůjčena  díla autorů jako Marie Blabolilová, Marie Filippovová, Jiří Voves, Jindřich Zeithamml, Kovářík, Tomáš Polcar, Jiří V. Slavíček, Petr Pastrňák, Pavel Šmíd, Veronika Holcová, Dagmar Šubrtová, Michaela Vélová Maupicová, Vladimír Véla, Petr Pastrňák, Martin Janíček, Jolana Havelková, David Cajthaml, David Frank, Xenia Hoffmeisterová, Roman Trabura, Ondřej Maleček, Jitka Anlaufová, Kurt Gebauer, Eliška Jakubíčková, Miloš Šejn a další.

Současné umělce doplní intervence z depozitářů  GBR, konkrétně grafiky Aleny Kučerové, fotografie Pavla Nádvorníka a Jiřího Tomana, kresby Igora Hlavinky, obrazy Kamila Lhotáka, Jiřího Johna, Olgy Karlíkové, Zdeny Strobachové a objekt Václava Ciglera.

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel & Café Caramell Louny

Hotel & Café Caramell Louny

Louny, Ústecký kraj
Hotel Union Louny

Hotel Union Louny

Louny, Ústecký kraj
Restaurace Šalanda

Restaurace Šalanda

Louny, Ústecký kraj