Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Vlaky Vláčky Modely 2022
Výstava modelové železnice různých měřítek (H0, TT, úzkorozchodná "Nulka", i retro železnice Merkur), modely drážních vozidel současných (elektrické jednotky ČD i ZSSK) i minulých (např. Slovenská Strela), železnice česká i americká (z přelomu 19. a20. století), pro nejmenší pak dětský herní koutek.
Všechny malé i velké fandy železnice, tentokráte té modelové, zveme do Ostravy-Zábřehu na 3. ročník výstavy "Vlaky Vláčky Modely", která se uskuteční v polovině října v prostorách tělocvičny ZŠ Jugoslávská. K vidění bude nejen cca.80metrové segmentové kolejiště v modelové velikosti H0 (1:87), ale i menší kolejiiště, mj. segmentová stanice s motivem americké "úzkorozchodné" železnice z dob "Divokého západu" (přelomu 19. a 20..století), zajímavou podívanou bude zajisté i retro železnice Merkur. K vidění bude i unikátní rukodělná statická sbírka elektrických jednotek ČD a ZSSK v modelové velikosti TT (1:120), či unikátní papírové diorama s námětem železniční stanice Otrokovice v měítku 1:300, Nejmenší návštěvníci si pak mohou vyhrát s plastovými a dřevěnými vláčky v herním koutku! Věříme, že tato výstava bude zajímavým víkendovým tipem na výlet nejen pro rodiny s dětmi! 

Provozovatel

ŽELMO - ŽELezniční Modeláři Ostrava

ZŠ, Jugoslávská 23
700 30 Ostrava-Jih
Tel.:
+420 702 313 973
Tel.:
+420 725 646 515
Email:
zelmo@email.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.zelmo.cz
GPS:
49,801009 18,240640
 
 

Vstupné

Cena: 50 Kč

Poznámka:Děti do 1 metru mají vstup zdarma!

 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Formula Student Ostrava – Svět techniky v Ostravě

Hlavními výstavními kousky jsou dva monoposty z univerzitních dílen.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

32 vrcholů Beskyd

Máš rád výzvy a chceš poznat pohoří Beskyd? Tak teď jedna velká výzva stojí právě před tebou! Ulož si seznam 32 vrcholů Beskyd, vyjdi kopec, zapiš si datum a čas a hurá na další kopec. Máš na to celý rok a pořadí je jen na tobě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Colours of Ostrava 2023 – multižánrový hudební festival

20. ročník mezinárodního festivalu Colours of Ostrava se koná 19. – 22. července 2023, kdy opět proběhne s rozsáhlým programem v unikátní industriální oblasti ostravských Dolních Vítkovic.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Tata Bojs & JFO

Na tento koncert platí i vstupenky zakoupené na odložené termíny (20. 10. 2020 a 13. 4. 2021).
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Jízda ve Ferrari v Olomouci

Svezte se v nejrychlejších a nejexotičtějších supersportech světa: Ferrari F430, Lamborghini Gallardo a Nissan GT-R. Splňte si svůj klukovský sen a projeďte se v italském, či japonském supersportu v celkové hodnotě přesahující 10 milionů korun.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Ostravar Aréna v Ostravě

V moderní víceúčelové hale se konají nejvýznamnější kulturní, sportovní, společenské akce a koncerty. Hala je domácím prostředím hokejového týmu HC Vítkovice Steel, pro veřejnost se zde pravidelně koná veřejné bruslení.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Dětské zábavní centrum Jojo park – Ostrava

Super zábava pro děti za každého počasí a každý den se spoustou atrakcí. Možné uspořádání narozeninových oslav a jiných akcí. Celoroční provoz, moderně a komfortně vybavené, klimatizované zařízení pro vyžití dětí, bezbariérový vstup.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

Exitgame Ostrava

Hra se odehrává v předem připraveném prostoru s věrnými kulisami za doprovodu zvukových a jiných efektů, které podtrhují celou atmosféru příběhu.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Minipivovar Pikard na zámku Zábřeh v Ostravě

Zámecký minipivovar Pikard v Zábřehu byl obnoven v letech 2004-2007. Tradice vaření piva zde byla dokladována již v roce 1652. Později byla vzhledem k pohnuté historii celého objektu přerušena.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

Zámek Zábřeh – komfortní ubytování a gastronomie na zámku

Opuštěné a polorozpadlé šlechtické sídlo znovu ožilo jako historická scéna pro vaše zážitky. V letech 2004-2007 byl zámek rekonstruován, aby se v září 2007 vrátil jako designový historický hotel, domácí pivovar Pikard (obnoven po 400 letech), restaurant a pivní & vinné koupele.
Ostrava-Jih, Moravskoslezský kraj

Clarion Congress Hotel Ostrava

Clarion Congress Hotel Ostrava vám nabízí pod jednou střechou vše, co na svých cestách potřebujete. Klidné pokoje, restauraci, parkování, rozsáhlé wellness centrum a zasedací prostory.
Ostrava, Moravskoslezský kraj

Best Western hotel Vista Ostrava

Kompletně zrekonstruovaný Best Western Hotel Vista nabízí širokou škálu služeb pro firemní a konferenční klientelu. Moderně zařízené hotelové pokoje, gurmánský Restaurant Buena Vista, nové konferenční sály a profesionální a osobní přístup k hostům, zpříjemní Váš pobyt v Ostravě.
Ostrava, Moravskoslezský kraj