Úvod > Kalendář akcí > Výstava Svět kostiček ve Strážnici - Lego filmová tvorba a pirátské lodě

Výstava Svět kostiček ve Strážnici - Lego filmová tvorba a pirátské lodě

Kdy 1. červenec 2019 9:00 - 29. září 2019 17:00 Výstavy
Všichni příznivci pestrobarevných kostiček stavebnice Lego jsou zváni na výstavu exponátů ze stavebnice Lego. Výstava „Svět kostiček®“ potrvá do 29. září 2019 v prostorách Městského muzea Strážnice.
Náplní výstavy jsou tematická expozice filmové tvorby, z níž se představují například tématika pohádek Ledové království nebo Odvážná Vaiana, ale také Lego Movie. Nechybí sběratelské minifigurky filmových, seriálových a pohádkových postav. Expozice je doplněna i o fondy z edice Lego City. Představuje se také modelová řada unikátních sběratelských exponátů, zapůjčených ze soukromých sbírkových fondů.

Velkým lákadlem je i diorama středověkých vojenských a pirátských lodí, ostrůvků a pevností.

Pro děti je připraven plnohodnotně vybavený dětský koutek, ke stavění budou kostky Lego Classic – Basic. Návštěvníci si mohou také v pokladně výstavy zakoupit vybrané druhy nových stavebnic Lego za skvělé ceny. Výstava je zapůjčena od soukromého sběratele Ing. arch. Petra Šimra, Ph.d.

 

V podzemí muzea  je možno navštívit unikátní výstavu  - největší sbírku  štamprlí v České republice, kterou  do muzea zapůjčil Milan Hanák ze Strážnice.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 26. 8. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Pizzerie Na rynku Strážnice

Pizzerie Na rynku Strážnice

Strážnice, Jižní Morava
Restaurace pod Věží Strážnice

Restaurace pod Věží Strážnice

Strážnice, Jižní Morava
Hotel Strážnice

Hotel Strážnice

Strážnice, Jižní Morava