!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Výstava Stavba čtvrtstoletí ve Valdštejnské zahradě
Výstava Stavba čtvrtstoletí ve Valdštejnské zahradě
"> "> "> ">
2.10.
31.10.
+ Přidat foto
Výstavy

Výstava Stavba čtvrtstoletí ve Valdštejnské zahradě

Kdy 2. říjen 2019 7:3031. říjen 2019 18:00
Ojedinělá putovní výstava Stavby čtvrtstoletí je instalovaná ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu České republiky. Je součástí stejnojmenného několikaletého projektu, který mapuje výsledky stavební činnosti a architektury v uplynulých 25. letech u nás.
Se stavbami se mnohdy pojí unikátní příběhy a zajímavý je také samotný vznik nové budovy a spolupráce celého týmu, který se na stavbě podílí. Všechny tyto aspekty odhaluje, jak svým obsahem, tak velikostí, ojedinělá putovní výstava Stavby čtvrtstoletí, instalovaná ve Valdštejnské zahradě Senátu Parlamentu České republiky. Po pražské vernisáži navštíví postupně všechny regiony.

Výstava Stavba čtvrtstoletí je součástí stejnojmenného několikaletého projektu, který mapuje výsledky stavební činnosti a architektury v uplynulých 25. letech u nás. Na řadě příkladů ukazuje na rozsáhlost a komplikovanost stavebního oboru se všemi jeho odvětvími. Ať už se jedná o liniové stavby, průmyslovou i bytovou výstavbu až třeba po rekonstrukce památek.
 

Co je to stavba čtvrtstoletí

Největší inventura českého stavitelského umění a architektury mapující stavby od roku 1993 dodnes. Jedinečná ukázka řemeslného mistrovství a umu českých architektů a stavbařů. Prestižní záležitost pro každého, kdo v tomto oboru u nás chce něco znamenat.

Stavby čtvrtstoletí poputují do mnoha měst a obcí, na veřejná prostranství, sportoviště i do obchodních pasáží, aby představily mistrovské dovednosti českých architektů, stavbařů i restaurátorů.
 

20 unikátních příběhů

Výstava přináší 20 unikátních příběhů notoricky známých staveb i těch, které jsou veřejnosti dosud skryté nebo jsou tak rozsáhlé, že je nelze pojmout lépe než obrazem a vyprávěním. Na velkoformátových fotografiích doplněných příběhy zobrazuje rozsah oboru architektury a stavitelství, jak jej dosud nikdo nezaznamenal. Přes svůj mobil nebo tablet se přímo na výstavě okamžitě propojíte s obsáhlou databází, která vám odkryje nejlepší stavby všech odvětví a jejich špičkové osobnosti.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 31. 7. 2020