Úvod > Kalendář akcí > Výstava Stanislav Libenský Award 2022
Stanislav Libenský Award
"> Stanislav Libenský Award "> Stanislav Libenský Award "> Stanislav Libenský Award "> Stanislav Libenský Award
28.9.
22.10.
Přidat foto
Výstavy

Výstava Stanislav Libenský Award 2022

V prostorách Rožmberského paláce Pražského hradu je k vidění mezinárodní výstava sklářských výtvarníků, kteří usilují o získání Ceny Stanislava Libenského 2022. Smyslem projektu je pomoc sklářům v začátcích jejich kariéry. Uvidíte dechberoucí díla zhotovená různými sklářskými technikami.
Stanislav Libenský Award (založena v roce 2009) je jedinou mezinárodní soutěží skla na světě, na kterou se mohou hlásit pouze absolventi sklářských škol.

Stanislav Libenský je považován za nejvýznamnějšího českého sklářského výtvarníka a pedagoga. Jeho díla vytvořená ve spolupráci s Jaroslavou Brychtovou jsou prezentována v muzeích a galeriích po celém světě. Vedle své profesní dráhy se věnoval pedagogické činnosti na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Byl ředitelem a pedagogem Uměleckoprůmyslové školy sklářské v Železném Brodě, kde žil a pracoval po většinu svého života.

Soutěž slouží k mezinárodní prezentaci mladých sklářských výtvarníků a pomáhá rozvíjet sklářské umění na mladé scéně a porovnávat různé přístupy a metody.

Iniciátor a hlavní organizátor – Pražská galerie českého skla – doufá, že tato soutěž, na kterou navazuje dlouhodobá výstava, pomůže mladým umělcům vstoupit do profesionálního uměleckého života a objevit potenciál skla.

Minulé ročníky této výstavy představily mnoho vynikajících děl 407 umělců z přibližně 41 zemí a 74 univerzit.