Úvod > Kalendář akcí > Výstava šperků "Hroch pod polštářem"

Výstava šperků "Hroch pod polštářem"

Kdy 17. květen 2019 13:00 - 14. červen 2019 17:00 Výstavy
Výstava s úsměvným názvem "Hroch pod polštářem" představí nejnovější kolekce šperků Jany Veselé a Aleny Štukavcové. Šperky obou výtvarnic jsou výrazné solitéry inspirované sny, přírodou a organickými tvary.
Jana Veselá pracuje se stříbrnou hmotou Art Clay Silver původem z Japonska, kterou před lety v České republice jako první představila. Kombinuje ji s přírodními kameny a nově také se smaltem. V rámci výstavy Jana také 1. června v Galerii KusKovu lektorsky povede kurz tvorby stříbrného šperku právě z ACS.

Alena Štukavcová tvoří s klasickým stříbrem, které v této kolekci kombinuje s polodrahokamy a kousky "starého železa". K výstavě, kterou se prolíná téma spánku a snění, Alena říká: "Odkud se berou v mysli místa, která navštěvujeme ve snech? Je to skládačka záblesků zasunutých vzpomínek, nebo jsou to fragmenty minulosti mnohem starší? Na některá z nich se od dětství ve spánku pravidelně vracím. V ruinách starých domů a v tmavých ulicích nacházím předměty, jejichž účel buď vůbec neznám, nebo jsou to i věci známé z denní reality, ale s významem značně posunutým. Už dávno toužím vynést je ze sna na denní světlo a zachránit je tak před tím, aby nenávratně zmizely v zapomnění."
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 5. 2019