Úvod > Kalendář akcí > Výstava Šlechtická poselství - Kutná Hora

Výstava Šlechtická poselství - Kutná Hora

Kdy 27. květen 2016 10:00 - 10. červenec 2016 17:00 Společenské akce
Výstava Šlechtická poselství pojednávala o iniciativách české šlechty v čase nejvyššího ohrožení země nacismem v letech 1938 a 1939 a v době německé okupace. Tehdy její představitelé podepsali deklarace, ve kterých vyjádřili svou bezvýhradnou věrnost své vlasti a českému národu.
Podepsání deklarací v letech 1938 a 1939 byl nesmírně odvážný čin, který si připomínáme v roce 700.tého narození Karla IV., neboť většina těchto signatářů jsou potomky právě krále Českého a císaře svaté říše Římské - Karla IV.

Hlavním výstavním artiklem jsou všechny tři deklarace a dále především genealogické tabule graficky zachycující signatáře deklarací, jejich vybranými předky a všemi potomky. Přinášejí informace o historii, rodovém zázemí, sídlech a hlavních postavách jejich rodů. A také spojitost právě s králem Českým a císařem svaté říše Římské - Karlem IV.

Účelem výstavy je tak poskytnutí informací široké veřejnosti, že ne všechny šlechtické rody a šlechtici kolaborovali s nacisty, jak se, bohužel, mnoho lidí i v dnešní době domnívá. A za svůj statečný postoj proti nacistům byli potrestáni.

Výstava je určena široké veřejnosti, ale také jako historická pomůcka pro všechny, kdo mají historii rádi a také jako učební pomůcka pro žáky a jejich učitele.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 5. 2016

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Opat v Kutné Hoře

Hotel Opat v Kutné Hoře

Kutná Hora, Střední Čechy
Dětská kavárna Matky sobě v Kutné Hoře

Dětská kavárna Matky sobě v Kutné Hoře

Kutná Hora, Střední Čechy
Hotel Mědínek

Hotel Mědínek

Kutná Hora, Střední Čechy