Úvod > Kalendář akcí > Výstava Silnicí, železnicí, vzduchem, vodou
Výstava Silnicí, železnicí, vzduchem, vodou
"> "> "> "> "> "> ">
4.11.
31.10.
+ Přidat foto
Výstavy

Výstava Silnicí, železnicí, vzduchem, vodou

Kdy 4. listopad 2020 9:0031. říjen 2021 17:00
Výstava se věnuje téměř všem druhům dopravních prostředků používaných poštovní správou v českých zemích od zřízení státní pošty. Dobové autentické fotografie, a texty společně s mnoha prostorovými exponáty podávají veřejnosti ucelený obraz o vývoji poštovní od r. 1526 až do současnosti.
Výstava Silnicí, železnicí, vzduchem, vodou představuje  poštovní přepravu v posledních pěti stoletích se zaměřením na vizuální podobu jednotlivých typů a způsoby jejich využívání v minulosti i současnosti. Malebným prostorám historické budovy Poštovního muzea dominují unikátní exponáty jako např. saně, motocykly či bicykly, představené v kontextu dalších poštovních artefaktů, např. schránek či uniforem. Rozměrnější typy dopravních prostředků může návštěvník zblízka prozkoumat prostřednictvím mnoha modelů historických autobusů, letadel, vlaků, dostavníků, které svým  detailním zpracováním jsou samy o sobě cennými uměleckohistorickými  předměty. Společně s velkoformátovými dobovými fotografiemi zvou na cestu po silnici, po kolejích, vzduchem i vodou do světa pohybu, strojů i lidských příběhů.  Nedílnou a významnou součástí výstavy jsou obrazové panely s dobovými fotografiemi a dokumenty, které osvětlují historické a vývojové souvislosti.

Výstava zaujme nejen dospělé milovníky cestování a poštovnictví, ale ocení ji také děti. Pro ně je připraven pracovní sešit plný zábavných  úkolů a interaktivní prvky v expozici. Mohou se stát řidiči autobusu, cestujícími nebo si vytvořit vlastní silnici, na které mohou rozpohybovat dřevěná vozidla, letadla či loď.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 7. 2021