Úvod > Kalendář akcí > Výstava Šest pohlednic - Jolana Havelková a autoři
Výstava Šest pohlednic - Jolana Havelková a autoři
"> "> "> "> "> ">
3.4.
7.7.
+ Přidat foto

Výstava Šest pohlednic - Jolana Havelková a autoři

Kdy 3. duben 2019 9:00 - 7. červenec 2019 17:00 Výstavy
Výstava Šest pohlednic v Poštovním muzeu představuje stejnojmenný projekt fotografky Jolany Havelkové. Vystavené fotografie, koláže, kresby, malby, asambláže, objekty, texty či videa spojuje jeden motiv - pohlednice s autorčinou černobílou fotografií.
Jolana Havelková pro svoji práci využívá kromě fotografie řadu dalších médií a materiálů. Na výstavě Šest pohlednic je její práce zastoupena jedinou a zároveň mnoha pohlednicemi, které pro autorku ztratily původní význam, aby se staly pro další autory podnětem, inspirací, návodem, podkladem ke vzniku nových artefaktů. Zpočátku spontánní akce, kdy umělkyně rozdávala vlastní „nepoužitelné“ pohlednice kolemjdoucím na kolínském náměstí, se postupem let proměnila v ojedinělý umělecký počin nečekaného rozsahu.

Výstava mapuje všechny reakce a odpovědi známých, přátel, výtvarníků, sousedů na obdrženou šestici stejných černobílých pohlednic od počátku akce, tedy za posledních 24 let. Osudy a proměny pohlednic, primárně určených k zasílání poštou a k předávání textových i obrazových informací, naznačují další možnosti a způsoby komunikace nejen prostřednictvím umění. Významnou a nezastupitelnou roli v nich stále hraje psané slovo, text, příběh a poetika korespondence.
Celý popis
Naposledy změněno: 16. 4. 2019