Úvod > Kalendář akcí > Výstava růží v Blatné
Festivaly

Výstava růží v Blatné

Po velkém úspěchu Výstavy růží v roce 2021 připravuje Kulturní Plantáž Blatná letošní ročník v duchu bílé sadové růže Ave Maria, kterou věhlasný český šlechtitel Jan Böhm uvedl na trh v roce 1933.
Floristické expozice, růžový design market, tvůrčí dílny, koncerty, divadelní představení, odborné přednášky nebo večerní swingový program Vojty Dyka a B-Side Bandu spojený s dražbou květinových aranží – to je zkrácený souhrn programu, na který se můžete těšit v sobotu 2. července v Blatné – městě růží.

Historické centrum Blatné ozdobí přes tři tisíce růží v originálně pojatých tematických aranžích floristek Viju viju, studentů zahradnické fakulty Mendelovy univerzity a České zahradnické akademie Mělník. Výtvarné pojetí výstavy i doprovodný program se letos dotknou bílé barvy a tematiky spojené s „Ave Maria“. Vůně růží prostoupí unikátní prostory areálu kostela Nanebevzetí Panny Marie, farních zahrad, sklepení, vinného sklípku nebo muzejních kobek.

Pro rodiny s dětmi je připravena paleta tvůrčích dílen, divadelní představení teátru Pohadlo i relaxační a pikniková místa ve stínu u vody s možností zapůjčení lodiček. Nábřeží ožije tematickými růžovými trhy s nabídkou sazenic růží a širokým sortimentem originálních produktů z růží a šípků – šperků, kosmetiky, sirupů, svíček apod. Těšte se také na růžová menu a originální letní deserty a drinky.

V letošním roce si zároveň připomínáme 100 let od dokončení stavby rondokubistické vily Jana Böhma. Návštěvníky výstavy tedy zavedeme po budoucí růžové stezce „Blatenských královen“ až k tomuto významnému objektu architekta Jana Komance.

Součástí programu bude odborná přednáška nejuznávanějšího českého odborníka v oblasti růžařství RNDr. Jiřího Žlebčíka. O připravovaných růžových stezkách i své rodině pohovoří zahradní architekt Ing. Čestmír Böhm (prasynovec Jana Böhma).

Návštěvníky výstavy čeká také slosování o deset exemplářů Böhmovy bílé růže Ave Maria. V bílé se letos ponese také svatební floristika nebo baletní performance. Leitmotiv Ave Maria se promítne i do programu odpoledního koncertu v rámci festivalu Rosa Bohemica, se kterým je výstava propojena.

Tečku za celodenním programem učiní dražba květinových aranží a večerní koncert koncipovaný jako pocta šlechtiteli Janu Böhmovi, který proslavil své ikonické královny květin a město Blatná po celém světě. Prvorepublikovou atmosféru, dobu největšího rozkvětu Böhmových růžových plantáží připomenou swingové melodie v podání B-Side Bandu a Vojty Dyka.

Nenechte si ujít kulturní událost číslo jedna v Blatné – městě růží.

Vstupenky
Výstava růží bez večerního koncertu
200 / 150 Kč

Výstava růží + Vojta Dyk a B-Side Band
do 15. 6. 2022 890 / 790 Kč
od 16. 6. 2022 990 / 890 Kč

Provozovatel

Kulturní Plantáž Blatná

náměstí Míru 212
388 01 Blatná
Tel.:
+420 603 395 160
Email:
rebrina@plantaz-b...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.plant...
WWW:
https://www.plant...
GPS:
49,424553 13,881700
 
 

Vstupné

Cena: 200 Kč

Snížená cena: 150 Kč

Poznámka:Výstava růží + Vojta Dyk a B-Side Band do 15. 6. 2022 890 / 790 Kč od 16. 6. 2022 990 / 890 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny