Úvod > Kalendář akcí > Výstava Rudolf II. – císař a král na hradě Svojanov
Výstava Rudolf II. – císař a král na hradě Svojanov
">
16.4.
28.8.
Přidat foto
Výstavy

Výstava Rudolf II. – císař a král na hradě Svojanov

Unikátní multimediální výstava se nachází v konírnách hradu Svojanov. Představuje netradičním způsobem život a dobu jednoho z našich nejvýznamnějších panovníků – Rudolfa II. Chcete se dozvědět, jak žil, jaké měl záliby, tajemství? Přijeďte se podívat.
V letošním roce si připomínáme 470 let od narození a 410 let od úmrtí Rudolfa II. Habsburského, římského císaře, uherského, českého, a chorvatského krále a rakouského arcivévody. Jeho život, záliby, části sbírek umění i atmosféru rudolfínské Prahy přibližuje na Svojanově multimediální výstava.

Výstavou návštěvníky provází samotný hologram Rudolf II., prostřednictvím projekce ve všech výstavních prostorách a v typickém odění. Tedy tak, jak císaře známe nejen z dobových portrétů a obrazů, ale třeba i z filmu Císařův pekař a Pekařův císař. Poutavé vyprávění i také panely s textem, vám na výstavě přiblíží jednotlivé etapy Rudolfova života, například málo známé období mládí a cestu za vzděláním do Španělska.

V hlavním sále svojanovské konírny se díky projekci ocitnete přímo uprostřed alchymistické laboratoře. Můžete také obdivovat sbírkové předměty z bohatých císařových sbírek, tedy, jejich věrné kopie. Uvidíte například preparovaná zvířata, oblečená do nejrůznějších oblečků – bažanta jako kardinála, husa coby kuchařka, kohout jako generál a sojka získala podobu myslivce.

Provozovatel

Hrad Svojanov

Svojanov 1
569 73 Svojanov
Tel.:
+420 461 744 124
Tel.:
+420 603 810 085
Email:
info@svojanov.cz
WWW:
www.svojanov.cz/v...
GPS:
49,627321 16,408252
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Ubytování a restaurace v okolí