Úvod > Kalendář akcí > Výstava Rohanský ostrov
Výstava Rohanský ostrov
">
15.4.
31.8.
+ Přidat foto
Výstavy

Výstava Rohanský ostrov

Kdy 15. duben 2021 – 31. srpen 2021
Srdečně vás zveme na venkovní výstavu Rohanský ostrov, kterou můžete navštívit od 15. dubna do 31. srpna. Deset zastavení, která vás provedou po 56 hektarech od Karlína ž po Libeň, představují krajinu řeky s divokou přírodou a lidmi, kteří jsou spjati s pamětí místa, jeho historií a kulturou.
Rohanský ostrov je nazýván ostrovem, jedná se však o území, které při regulaci toku na počátku 20. století splynulo s Karlínem a na východní straně s Libeňským ostrovem. Hranici mezi nimi přibližně tvoří Libeňský most. Dnes je to spíše o poloostrov, kterému zůstal tradiční název Rohanský ostrov.

Výstavu můžete prozkoumat, jak se vám zachce. Celou, nebo po částech. Pomalým, či rychlým tempem, projet ji na kole nebo třeba jednotlivá místa spojit v rychlejším sledu při tréninkovém běhu. Otevřená je přes celý den, kdykoliv budete mít náladu. A vyrazit na ni můžete s rodinou, partnerem a partnerkou, prarodiči i vnoučaty. Děti se rozhodně nudit nebudou, na každém místě na ně totiž čeká hravý úkol. Nezapomeňte však, že různorodost výstavy i tak postihuje rozmanitý charakter území pouze z části.

Výstava je součástí přípravy Koncepce Rohanského a Libeňského ostrova probíhající pod vedením IPR Praha za součinnosti odborníků i místních aktérů a bude podkladem pro postupnou revitalizaci území, které bude sloužit nejen volnočasovým aktivitám, ale musí plnit i funkci protipovodňové ochrany Prahy. Koncepce bude výsledkem mezinárodního výběrového řízení se soutěžním dialogem, do kterého budou zapojeni místní aktéři i odborníci z celé Evropy.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 2. 5. 2021