Úvod > Kalendář akcí > Padl náš první spolupracovník
Výstavy

Padl náš první spolupracovník

Široká veřejnost je zvána na vernisáž výstavy k 90. výročí úmrtí Tomáše Bati do Památníku od 17:00! Těšit se můžete také na vystoupení gospelového sboru Duše zpívej. Prohlídky s výstavou v tento den od 10:00 do 20:00 se vstupem zdarma. Ve 21:00 bude zlínský klenot slavnostně rozsvícen.
Výstava připravená k 90. výročí úmrtí zakladatele baťovského impéria Tomáše Bati přiblíží nejen atmosféru města Zlína během konání jeho pohřbu, ale i kontext spojený s tím, jak se firma Baťa vyrovnala se ztrátou svého zakladatele. Expozice vychází z bohaté fotografické dokumentace pohřbu uložené ve Státním okresním archivu Zlín. Vizuálně bude výstava mapovat průběh celého dne, kdy se na rozloučení s oběma zemřelými sjelo několik desítek tisíc lidí.

V unikátním prostředí Baťova Památníku bude v rámci instalované výstavy k vidění 48 dobových fotografií. Každý snímek bude prezentován na samostatném stojanu speciálně navrženým a za tímto účelem vytvořeným architektem rekonstrukce Památníku Petrem Všetečkou ve spolupráci s architektkou Jitkou Ressovou z kanceláře ellement architects.

Slavnostní zahájení výstavy PADL NÁŠ PRVNÍ SPOLUPRACOVNÍK se koná v úterý 12. července od 17:00 v Památníku Tomáše Bati. Vystoupí také gospelový sbor Duše zpívej. Těšit se můžete i na drobné občerstvení. Prohlídky Památníku s výstavou v tento den jsou od 10:00 do 20:00 se vstupem zdarma. Ve 21:00 bude zlínský klenot slavnostně rozsvícen.

Výstava vznikla ve spolupráci Moravského zemského archivu v Brně, Státního okresního archivu Zlín (SOkA) a jejím autorem je ředitel SOkA David Valůšek. Výstava je součástí hlavního programu pietních akcí k 90. výročí úmrtí Tomáše Bati.

Baťův Památník s výstavou můžete navštívit až do 18. září vždy od úterý do neděle v čase 10:00 – 17:30.

Ubytování a restaurace v okolí

Interhotel Zlín

Interhotel Zlín

Zlín, Zlínský kraj
Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Bistrotéka Valachy ve Zlíně

Zlín, Zlínský kraj
Bůrger

Bůrger

Zlín, Zlínský kraj