!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Výstava obrazů "Labyrint Barev" Ivana Orviská v Praze
Ivana Orviská
"> Ivana Orviská
1.9.
17.10.
+ Přidat foto
Výstavy

Výstava obrazů "Labyrint Barev" Ivana Orviská v Praze

Kdy 1. září 2020 19:0017. říjen 2020 11:00
Tvorbě výtvarnice Ivany Orviské není snadné dát nějakou nálepku a pojmout v strohé definici. Obrazy v sobě nesou velký cit pro detail, barevnost a zaujmou taky svou hloubkou.
I když jsem výtvarným uměním byla přitahována už od svého dětství, život to zařídil trochu jinak a profesionálně jsem pokračovala v kariéře v oblasti marketingu.

No láska k umění a tvořivosti byla tak silná, že ke své tvorbě jsem se vrátila velmi intenzivně od roku 2013. Mou tvorbu ovlivňovali impresionisté jako Claude Oscar Monet, Vincent Willem van Gogh, Camille Pissaro, Henri-Edmond Cross či Olga Wisinger - Florian a novější David Hockney či Gerhard Richter.
Inspiraci čerpám z přírody, ze země, ze zahradních, nebo taky mořských scenérií. Mnohokrát své obrazy tvořím přímo v plenéru. (Ivana Orviská)

Motivem její tvorby jsou převážně kouzelné zákoutí evropských zahrad a přístavů, které bravurně přenáší olejovými barvami na plátno. Jak říká samotná výtvarnice "Maluji nejen to, co vidím, čili reálně místa, ale především to, co cítím. Ve svých obrazech se snažím zachytit celou paletu barev, světlo a zejména ten pocit, který jsem v té chvíli a právě na tom místě cítila - klid, radost, štěstí a na zároveň nekonečné množství energie".
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 2. 9. 2020