Úvod > Kalendář akcí > Výstava Novinky ve sbírkách Národní galerie

Výstava Novinky ve sbírkách Národní galerie

Kdy 22. březen 2019 - 26. květen 2019 Výstavy
Od 22. března do 26. května 2019 hostí první patro Veletržního paláce průřez pěti sbírkami Národní galerie – respektive tím, co se jim v posledních pěti letech podařilo do galerijního fondu získat. Při výběru exponátů byl kladen důraz na díla, která NG dosud veřejnosti nepředstavila.
Sbírka starého umění je reprezentována několika díly v čele s dvěma oleji Petra Brandla. Sbírce umění 19. století a klasické moderny se v posledních pěti letech podařilo získat díla předních českých autorů – Jaroslava Čermáka, Beneše Knüpfera, Maxmiliána Pirnera nebo Soběslava Hyppolita Pinkase. Sbírku moderního a současného umění zastupují Kateřina Šedá, Vladimír Houdek, Daniel Pitín, Eva Koťátková nebo Mark Ther.

Sbírka grafiky a kresby vám představí Jidášův polibek Albrechta Dürera, Studie k radostem Františka Kupky, ale i díla sester Květy a Jitky Válových či Běly Kolářové. Sbírka umění Asie a Afriky předvádí čínskou tušovou malbu, indickou malbu z okruhu mughalských škol z 18. století nebo současnou japonskou kaligrafii.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 3. 2019

Ubytování a restaurace v okolí