!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Výstava modelové železnice "Vysočany v Roztokách"
Akce pro děti

Výstava modelové železnice "Vysočany v Roztokách"

Kdy 12. září 2020 10:00 - 17:00
Výstava a provoz modelového kolejište v mírce H0 (1:87). Tentokrát se po dlouhé době podivame na to co se nám díky Koronaviru povedlo udělat na našich klubových kolejích.
Hlavním motivem a inspirací klubového kolejiště se stala železniční stanice Praha-Vysočany. Důvodů k výběru jsme měli mnoho, jmenujme alespoň několik z nich - jedná se o jediné pražské nádraží s ostrovně umístěnou budovou; s využitím dnes již neexistující trati na Těšnov zaústění tratí do pěti směrů (a z toho vyplývající bohaté provozní možnosti); relativně krátké dopravní koleje a určitá atypičnost kolejového uspořádání, a také množství vleček napojených do stanice.

Kromě vysočanského nádraží se tedy dále na kolejišti nacházejí: koncová stanice lokálky (pracovně "Libeň dolní"), Odbočka Skály, fiktivní areál "vlečka ČKD" a nádraží skryté. Hrubá stavba kolejiště je vytvořena na dřevěných rámech, traťové a staniční pláně pak z MDF desek. Základem krajiny je tradičně pěnový polystyren, finální povrchy jsou tvořeny kombinací fóliáží, posypů i jiných materiálů.

Skutečnou ozdobou kolejiště se staly stavby z dílny Mistra Suchana - staniční budova a obě stavědla ve Vysočanech.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 10. 9. 2020