!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Výstava modelové železnice Roztoky
Výstavy

Výstava modelové železnice Roztoky

Kdy 18. květen 2019 10:00 - 17:00
Výstava kolejiště s motivem železniční stanice Praha-Vysočany. Kolejiště v mírce H0 1:87.
Jedná se o jediné pražské nádraží s ostrovně umístěnou budovou; s využitím dnes již neexistující trati na Těšnov zaústění tratí do pěti směrů (a z toho vyplývající bohaté provozní možnosti); relativně krátké dopravní koleje a určitá atypičnost kolejového uspořádání, a také množství vleček napojených do stanice.

Kromě vysočanského nádraží se tedy dále na kolejišti nacházejí: koncová stanice lokálky (pracovně "Libeň dolní"), Odbočka Skály, fiktivní areál "vlečka ČKD" a nádraží skryté. Hrubá stavba kolejiště je vytvořena na dřevěných rámech, traťové a staniční pláně pak z MDF desek. Základem krajiny je tradičně pěnový polystyren, finální povrchy jsou tvořeny kombinací fóliáží, posypů i jiných materiálů. Skutečnou ozdobou kolejiště se staly stavby z dílny Mistra Suchana - staniční budova a obě stavědla ve Vysočanech a služebna Odbočky Skály.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 5. 2019