Úvod > Kalendář akcí > Výstava Míly Fürstové – Snové světy: ilustrace z Kytice a Babičky
Viktorka – ilustrace z knihy Babička
"> Viktorka – ilustrace z knihy Babička
18.6.
18.9.
Přidat foto
Výstavy

Výstava Míly Fürstové – Snové světy: ilustrace z Kytice a Babičky

Srdečně vás zveme na výstavu Míly Fürstové Snové světy: ilustrace z Kytice a Babičky, která bude v Galerii 105 na Masarykově náměstí v Třeboni k vidění od 18. června do 18. září 2022.
Jméno české autorky žijící ve Velké Británii rezonovalo v Čechách hlavně v souvislosti s kapelou Coldplay, pro kterou navrhla křídla na obal jejich alba Ghost Stories. Spolupráce s Coldplay a dnes už proslulá „křídla“ obrátila k dílu Míly Fürstové pozornost v mezinárodním měřítku – se svou další grafikou se zařadila mezi nejvýznamnější současné umělce na prestižní výstavě v britské Royal Academy of Arts a její grafické listy a malby jsou zastoupeny v mnoha veřejných i soukromých sbírkách, včetně sbírky královny Alžběty II.

V posledních dvou letech se Míla Fürstová věnovala ryze českým námětům – v jejím ateliéru vznikly ručně kolorované lepty, které doprovodily nová vydání dvou kanonických literárních děl: Erbenovy Kytice a Babičky Boženy Němcové. Celou autorčinou tvorbou prostupuje její osobitý umělecký rukopis – jemnost, niternost, snovost a zároveň smysl pro detail. A práce pro Kytici a Babičku nebyly v toto směru výjimkou – tytéž atributy propůjčila i ilustracím v obou knihách. Název výstavy Snové světy odkazuje v tomto smyslu k povaze autorčiných děl – k imaginativním světům, které ve svých pracích vytváří a do nichž nechává diváka nahlédnout.
Originály těchto ilustrací, vytvořené ve Velké Británii, byly v Čechách k vidění zatím jen jednou, podruhé se představí právě v třeboňské Galerii 105.

Vernisáž výstavy s osobní účastí Míly Fürstové proběhne pátek 22. července v 18.00.

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Zdejší Kuchyně

Restaurace Zdejší Kuchyně

Třeboň, Jihočeský kraj
Hotel Bílý jednorožec v Třeboni

Hotel Bílý jednorožec v Třeboni

Třeboň, Jihočeský kraj
Penzion u Františka Třeboň

Penzion u Františka Třeboň

Třeboň, Jihočeský kraj