Úvod > Kalendář akcí > Výstavy > Výstava „Metamorfózy politiky. Pražské pomníky 19. století“
Výstava „Metamorfózy politiky. Pražské pomníky 19. století“
Výstavy

Výstava „Metamorfózy politiky. Pražské pomníky 19. století“

„Metamorfózy politiky. Pražské pomníky 19. století“ Výstava v Clam-Gallasově paláci.
Pomníky upomínající na významné osobnosti i události českých dějin byly v českých zemích vždy třaskavým společenským a politickým tématem (a je tomu tak dodnes). Výstava „Metamorfózy politiky. Pražské pomníky 19. století“ je tak v mnoha ohledech současnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Návštěvníci budou moci sledovat vývoj známých realizací, uvidí unikátní znovuobjevené autorské sádrové odlitky, připomenou si neuskutečněné projekty a zasadí si českou sochařskou produkci tehdejší doby do evropského kontextu výtvarné tvorby.

V expozici se představí více jak 250 archivních dokumentů a uměleckých děl z Archivu hlavního města Prahy i Národní galerie, hlavní linii pak budou tvořit modely a kresby pomníků vycházející z tvorby největších mistrů českého sochařství J. V. Myslbeka, S. Suchardy, F. Bílka nebo L. Šalouna. Bohatý doprovodný program, zaštítěný lektorským oddělením NG v Praze, pak přiblíží téma, zasazující památníky do hlubšího kulturněhistorického kontextu, a to jak dospělým tak i dětem.

Pořadateli výstavy jsou hlavní město Praha – Archiv hl. m. Prahy, Národní galerie a NOEMI, Arts & Media, agentury pro mediální komunikaci, za podpory Rotary International District 2240 Česká Republika a Slovensko. Výstava potrvá v Clam-Gallasově paláci do 5. ledna 2014.

Vánoční MuzeuM Market v Clam-Gallasově paláci

Muzeum města Prahy zve na tradiční vánoční market. Od 9.00 do 18.00 hod. budou pro návštěvníky připraveny prodejní stánky, které nabídnou originální výrobky z kůže, dřeva, papíru, keramiky, skla – přímo od prvovýrobců. Bohatý program čeká i na děti.
Praha 1, Praha

Josef Mysliveček – detto Il Boemo (1737–1781)

Připravovaná výstava návštěvníky seznámí se skladatelovým životním příběhem a tvorbou. Představí jej coby mezinárodní osobnost v kontextu evropských dějin a kultury.
Praha 1, Praha

Geolokační hra Hraj Prahu!

Myslíte si, že znáte Prahu na jedničku? Ověřte si to s novou zábavnou hrou. Provede vás nejen historií a současností města, ale také projekty, které se realizují díky evropským fondům. Na úspěšné soutěžící čeká výhra!
Praha, Praha

20. Mezinárodní festival outdoorových filmů

20. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů. Festival současně probíhá na třiceti místech v Česku a na Slovensku, k festivalu tradičně patří také doprovodné programy a besedy.
Praha 1, Praha

Aktivity v okolí

Clam-Gallasův palác v Praze

Mohutná budova Clam-Gallasova paláce v Husově ulici na Starém Městě pražském leží na křižovatce důležité středověké spojnice Pražského hradu s centrem Starého Města, zvané též Královská cesta, a prastaré komunikace vedoucí k Vyšehradu.
Praha 1, Praha

Apple museum v Praze – uzavřeno

Muzeum je uzavřeno.
Praha 1, Praha

České muzeum výtvarných umění v Praze

Muzeum spravuje jednu z nejkvalitnějších sbírek českého moderního umění. Ve sbírce muzea nechybějí skvosty od Alfonse Muchy, Antonína Slavíčka, Josefa Čapka, Emila Filly, Františka Tichého, Jiřího Koláře a dalších předních českých výtvarných umělců.
Praha 1, Praha

Divadlo Disk

Školní divadlo Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze (DAMU) je líhní mladých kreativních talentů.
Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Clementin – nejužší pražský hotel

Romantický hotel Clementin Old Town se nachází přímo v samém srdci historického centra Prahy, mezi Staroměstským náměstím a Karlovým mostem. Kuriozitou domu je jeho šířka, pouhých 3,28 m, což z něj činí druhý nejužší dochovaný dům v Praze a zcela jistě nejužší hotel v Praze.
Praha 1, Praha

Pivnice U Zlatého Tygra na Starém Městě pražském

Pivnice U Zlatého Tygra to je tradiční plzeňská pivnice s neopakovatelnou atmosférou a koloritem v srdci staré Prahy. Inspiraci zde u plzeňského piva hledali mnozí, včetně autora české hymny Josefa Kajetána Tyla či Bohumila Hrabala.
Praha 1, Praha

Crème de la Crème – nejlepší italská zmrzlina v Praze v Husově ulici

Všechny recepty na italské řemeslné zmrzliny píše Honza Hochsteiger alias "pan zmrzlinka", který mnoho let pracoval v Itálii i jiných místech světa pro nejlepší italské zmrzlináře a teď s láskou vaří nejlepší zmrzliny v Praze.
Praha 1, Praha

Staroměstský pivovar U Tří růží

V centru Prahy, na rohu Husovy a Jalovcové v domě U Tří stříbrných růží se nachází restaurační pivovar, který nabízí tradiční ležáky i pivní speciály.
Praha 1, Praha