!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí >  Výstava Má vlast cestami proměn v Telči
 Výstava Má vlast cestami proměn v Telči
"> "> ">
23.4.
12.5.
+ Přidat foto
Výstavy

Výstava Má vlast cestami proměn v Telči

Kdy 23. duben 2021 8:0012. květen 2021 19:00
Územní odborné pracoviště Národního památkového ústavu v Telči nabízí k vidění putovní výstavu Má vlast Cestami proměn. Přináší svědectví o příznivých proměnách zanedbaných míst a sídel v naší krajině.
Prostřednictvím fotografií a příběhů srovnává stav před rekonstrukcí a po ní. Každý rok jsou takto prezentovány opravy různorodých staveb – od sakrálních objektů, přes obecní úřady, školy, zastávky, multikulturní centra, náměstí a návsi, po krajinářské úpravy v parcích a sadech. Hlavní těžiště spočívá v putovním rozměru výstavy, která začíná každoročně v Praze na Vyšehradě a poté se rozjede do různých koutů České republiky. Návštěvníci se s ní mohou setkat na veřejných prostranstvích obcí a měst, v knihovnách, na úřadech, univerzitách, na hradech a zámcích i na nádražích.

Výstava prezentuje nejen obnovy kulturních památek, ale také rekonstrukce, revitalizace a úpravy veřejných prostranství a objektů určených pro společenské či kulturní účely. V Telči jsou vystaveny objekty z Královéhradeckého kraje, Pardubického kraje a Kraje Vysočina. K vidění budou např. dřevěný kostel sv. Mikuláše v Hradci Králové, který je příkladem lidové sakrální architektury, obnova památkově chráněného vodního díla na horním Labi s názvem Les Království či budova synagogy v Heřmanově Městci. Kraj Vysočina bude zastupovat celkem pět proměn, mezi nimi premonstrátský klášter v Želivi.
 
Volně přístupná výstava probíhá od 23. dubna do 12. května 2021 na nádvoří Lannerova domu v Telči (v sídle územního odborného pracoviště Národního památkového ústavu v Telči), Hradecká 6.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 2. 5. 2021

Ubytování a restaurace v okolí