!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí >  Výstava Leonardovy stroje
Výstavy

Výstava Leonardovy stroje

Kdy 1. březen 2020 – 31. prosinec 2020
Soubor funkčních modelů vynálezů Leonarda da Vinci potěší malé i velké. Vyzkoušet si můžete na 50 ukázek strojů tohoto geniálního vynálezce. Expozice je otevřena denně.
Výstava je otevřena od jara tohoto roku a představuje zcela unikátní soubor ručně vyráběných modelů italského renesančního umělce a vynálezce Leonarda da Vinci.

Vystavené exponáty zahrnují celou škálu vynálezů a lze je rozdělit do čtyř skupin - létající, pracovní, válečné a vodní. Jsou zhotoveny ručně a jejich výrobě předcházelo vždy pečlivé studium pramenů. Modely jsou interaktivní, to znamená, že si jejich funkce můžete vždy hned vyzkoušet. Tak si můžete dokonale představit jaký měl Leonardo da Vinci geniální mozek.

Vchod najdete hned vedle vstupu do brněnské Kapucínské hrobky.


Něco málo o umělci

Leonardo da Vinci, rodným jménem Leonardo di ser Piero da Vinci. Narodil se 15. dubna 1452 ve městě Anchiano u Vinci v Itálii. Roku 1516 přijal pozvání krále Františka I. z Valois, odjel tedy do Francie, kde žil až do své smrti. Jako renezanční osobnost byl všestranný - sochař, architekt, přírodovědec, hudebník, spisovatel,
vynálezce a konstruktér.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 10. 2020