Úvod > Kalendář akcí > Výstava fotografií v Želivi
Výstava fotografií v Želivi
"> ">
13.8.
30.9.
Přidat foto
O autorovi:

Václav Vašků (1962) je český fotograf a novinář.

V roce 1980 se vyučil fotografem na SOU Podkovářská v Praze. Bakalářský a později i magisterský titul v oboru fotografie získal na Institutu výtvarné fotografie (ITF) Slezské univerzity v Opavě. Po vyučení začínal v Československé televizi jako filmový laborant. V letech 1991 až 1996 pracoval v Občanském a v Českém deníku nejprve jako redaktor a později jako editor. Při tom studoval filosofii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V letech 1996 až 2004 působil jako mluvčí české pobočky mezinárodní ekologické organizace Greenpeace. Podílel se na výrobě filmů a jako fotograf se účastnil řady mezinárodních akcí této organizace, například v rumunském Baia Mare či indickém Bhópálu.

Od roku 2004 pracuje jako fotograf. Spolupracoval s řadou českých i zahraničních periodik, rozhlasem a Českou televizí. V současné době působí jako fotograf a fotoeditor v deníku Hospodářské noviny. Má za sebou několik desítek autorských i společných výstav ve více než dvaceti zemích celého světa. Fotografie publikoval mj. v americkém Newsweeku, britských Financial Times, francouzských Le Monde, švédských Dagens Nyheter a řadě dalších novin a časopisů. Nejznámější je cyklus jeho fotografií o Černobylu, za který získal ocenění Czech Press Photo a jenž byl vystavován v řadě zemí, mj. v USA, Mexiku, Kanadě, Itálii, Turecku, Ukrajině, Makedonii či na Slovensku.

Působil též jako asistent fotografa Antonína Kratochvíla, o kterém později napsal diplomovou práci. Několik let pak společně pořádali mistrovské fotografické workshopy v Černobylu. Občas přednáší pro nevládní organizace o fotografii a práci s médii.

Výstavu lze navštivit v rámci prohlídky kláštera nebo po předchozí domluvě s Návštěvnickým centrem kláštera želiv 
 

Provozovatel

Klášter Želiv

Želiv 122
394 44 Želiv
Tel.:
+420 725 448 291
Email:
centrum@zeliv.eu
Email:
kultura@zeliv.eu
WWW:
www.zeliv.eu
GPS:
49,529757 15,215093
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Želivský klášterní pivovar

Želivský klášterní pivovar

Želiv, Kraj Vysočina
Hotel Klášter Želiv

Hotel Klášter Želiv

Želiv, Kraj Vysočina
Rekreační středisko Kletečná

Rekreační středisko Kletečná

Humpolec, Kraj Vysočina